Oficjalna stopa pieniężna okazała się rekordowo wysoka, skacząc do 0,50 procent

„Presja w zakresie zdolności produkcyjnych jest nadal widoczna w gospodarce, zwłaszcza na rynku pracy. Szeroki zakres wskaźników ekonomicznych wskazuje, że gospodarka Nowej Zelandii ogólnie dobrze radzi sobie” – powiedziała.

ten Różnica epidemii COVID-19 Wynikające z tego ograniczenia wpłynęły na biznes, szczególnie w Auckland, wpływając na działalność gospodarczą. Ale przed wjazdem do kraju Poziom blokady 4 sierpniaPowiedziała, że ​​gospodarka zaczęła z silniejszej pozycji.

„Oczekuje się, że gospodarka gwałtownie się skurczy w wyniku niedawnych ograniczeń związanych z COVID, chociaż mniej niż w przypadku pierwszego krajowego zamknięcia w drugim kwartale 2020 r.” – napisano w oświadczeniu.

Brad Olsen, główny ekonomista Infometrics, powiedział, że środowa decyzja o usunięciu awaryjnego ustalenia oficjalnej stopy pieniężnej poprzez przejście ze „wsparcia morfiny na panadol” jest zgodna z oczekiwaniami.

„Podkreśla potrzebę rozpoczęcia usuwania niektórych bodźców monetarnych, które stworzyliśmy w zeszłym roku”, powiedział Olsen.

Bank Rezerw przyznał, że wyższe wskaźniki szczepień ograniczyłyby związane z wirusem zakłócenia w działalności gospodarczej Nowej Zelandii, co wskazuje na zaufanie do obecnych perspektyw gospodarczych.

„Ożywienie, które nadal obserwujemy wokół gospodarki i optymizm ze strony wielu firm, daje nam pewność, że gospodarka Nowej Zelandii może przetrwać burzę i nadal się rozwijać” – powiedział Olsen.

David MacLeish, starszy menedżer portfela w Fisher Funds, powiedział, że środowa decyzja wykazała pilną potrzebę podniesienia wskaźnika płynności pomimo niepewności gospodarczej spowodowanej wybuchem COVID-19 Delta.

Oświadczenie Banku Rezerw wykazało silne skupienie się na kwestiach podaży (wąskich gardeł i kosztów transportu) jako przyczyny inflacji cenowej, powiedział.

„Ponieważ problemy te są zakorzenione w aspekcie infrastruktury gospodarki, polityka monetarna zwykle nie jest pomocna w tych aspektach” – powiedział MacLeish.

W komunikacie Fed stwierdzono, że dalsze stymulacje polityki pieniężnej zostaną z czasem usunięte. Jest to zgodne z prognozą ASB i Kiwibanku dla łańcucha 25 punktów bazowych, a Kiwibank oczekuje”Seria podwyżek około 1,5 procenta i prawdopodobnie więcej.”

READ  Szef projektu Mercedesa: Konwencjonalna konstrukcja nie nadaje się do samochodów elektrycznych

Kolejna stopa pieniężna zostanie ogłoszona w ramach Oświadczenia Polityki Pieniężnej 24 listopada.

Pełny przegląd polityki pieniężnej można znaleźć Tutaj.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top