Ogromny starożytny latający gad „Death Dragon” został wykopany w Argentynie

Horacio Fernando Soria

BUENOS AIRES (Reuters) – Argentyńscy naukowcy odkryli nowy gatunek gigantycznego latającego gada zwanego „smokiem śmierci”, który żył 86 milionów lat temu wraz z dinozaurami, w odkryciu, które zapewnia wgląd w drapieżnika o długim ciele. Żółty autobus szkolny.

Nowy okaz starożytnego latającego gada lub pterozaura miał około 9 metrów długości, a naukowcy twierdzą, że wyprzedził ptaki jako jedno z pierwszych stworzeń na Ziemi, które używały skrzydeł do polowania na zdobycz z prehistorycznego nieba.

Zespół paleontologów odkrył nowo wybite skamieliny Thanatosdracon Amaru w Andach w zachodniej prowincji Mendoza w Argentynie. Odkryli, że skały, w których znajdują się szczątki gadów, sięgają 86 milionów lat wstecz, do okresu kredowego.

Szacunkowa data oznacza, że ​​te przerażające latające gady żyły co najmniej 20 milionów lat, zanim uderzenie asteroidy na obecnym półwyspie Jukatan w Meksyku zniszczyło około trzech czwartych życia na planecie około 66 milionów lat temu.

Lider projektu Leonardo Ortiz powiedział w wywiadzie udzielonym w weekend, że bezprecedensowe cechy skamieniałości wymagają nowej nazwy dla rodzaju i gatunku, która łączy w sobie starożytne greckie słowa oznaczające śmierć (Thanatos) i smok (Dracun).

„Wydawało się właściwe nazwać to w ten sposób”, powiedział Ortiz. „To Smok Śmierci”.

Pnącze może być potencjalnie przerażającym widokiem. Masywne kości kopalne zaliczają nowy gatunek do największego pterozaura odkrytego do tej pory w Ameryce Południowej i jednego z największych znalezionych gdziekolwiek indziej, powiedzieli naukowcy, którzy opublikowali swoje badania w kwietniu ubiegłego roku w czasopiśmie naukowym Cretaceous Research.

„Nie mamy aktualnych danych, aby jakikolwiek bliski krewny miał fizyczną modyfikację podobną do tych potworów” – powiedział Ortiz.

Sprawozdania Horacio Soria i Miguela Lo Bianco; Scenariusz Brendana Opwella; Redakcja Davida Allera Garcii i Sandry Mahler)

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top