Orcon i 2degrees ogłaszają planowaną fuzję

Telcos Orcon i 2degrees ogłosiły plan połączenia.

Jeśli to pójdzie dalej, nowa firma będzie trzecią co do wielkości w kraju po Sparku i Vodafone.

We wspólnym oświadczeniu Orcon i 2degrees w piątek stwierdzono, że fuzja stworzy „silniejszą konkurencję na rynku telekomunikacyjnym Nowej Zelandii, zapewniając jednocześnie kompleksowe usługi i infrastrukturę w zakresie usług mobilnych, szerokopasmowych i energetycznych”.

„To niesamowicie ekscytujący dzień — 2degrees i Orcon mają długą tradycję na rynku Nowej Zelandii” — powiedział Mark Callander, dyrektor generalny Orcon. „Transakcja ta stanowi zmianę tempa w krajobrazie telekomunikacyjnym Nowej Zelandii i ustanowi silniejszego gracza na rynku, co zaowocuje większą konkurencją i korzyściami dla użytkowników końcowych”.

Orcon jest własnością firmy Vocus, która jest własnością Macquarie Asset Management i Aware Super. 2degrees jest własnością Tesbrit BV i Trilogy International Partners.

Firma 2degrees rozpoczęła działalność mobilną w 2009 r., a internet w 2015 r. i ma ponad milion klientów. Orcon świadczy usługi internetowe od lat 90., aw ciągu ostatnich kilku lat był częścią australijskiego Vocus, który jest również właścicielem marek Slingshot, Flip i Stuff Fibre.

READ  Fiji Airlines wystartują 1 grudnia - Wiadomości FBC

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top