Organizacja charytatywna Kiwi zabiera karetki na Ukrainę, gdy wojna wchodzi w nową fazę

Organizacja charytatywna Kiwi zabiera karetki na Ukrainę, gdy wojna wchodzi w nową fazę

Tenby Powell prowadzi organizację charytatywną Kiwi KARE w dostarczaniu karetek pogotowia i innej pomocy na Ukrainę. Tutaj przekazuje aktualne informacje z Polski o swoich przygotowaniach do dostarczenia niezbędnych dostaw do rozdartego wojną kraju.

Jesteśmy teraz dumnymi posiadaczami 12-tonowego samochodu ciężarowego zakupionego w Krakowie. Znacząco zwiększy to nasze możliwości logistyczne.

Tymczasem Siedem karetek pogotowia św. Jana Przywozimy wodę z Nowej Zelandii na Ukrainę i dotrzemy do Antwerpii w Belgii na początku sierpnia. Tak, to zajmie trochę czasu.

Podczas gdy my koncentrujemy się na logistyce, wyburzenie tamy hydroelektrycznej Chakowka w obwodzie chersońskim po drugiej stronie granicy i rzekome rozpoczęcie kontrofensywy przez Ukrainę jeszcze bardziej zaostrzają konflikt.

Jeszcze bardziej niepokojący jest tryb w Warszawie. Najwyraźniej zapewnili Ukrainie ogromne wsparcie, zarówno militarne, jak i masową pomoc humanitarną, i chętnie kontratakują.

Jednak Polacy zdają sobie sprawę, jak sytuacja może się zmienić i że wojna może nadal rozprzestrzeniać się na inne części Europy Wschodniej.

Polska przyjęła również miliony ukraińskich uchodźców i choć w większości są oni pod dobrą opieką, wokół wojny panuje poczucie wyczerpania i wszyscy chcą jej zakończenia.

Chociaż nieco przewidywane, celowe zniszczenie zapory wodnej Novakakovka było znaczącą katastrofą humanitarną i środowiskową.

To także zbrodnia wojenna. Inny – aby dodać do tak dużego bloku, można się zastanawiać, jak wszyscy mogli zostać pozwani.

Nie, ani przez sekundę nie wierzę, że jest to część planu rozbiórki rezerwy – aby wywołać zamieszanie i pozwolić rosyjskim siłom okupacyjnym na taktyczne wycofanie się w środku silnej ukraińskiej kontrofensywy.

Nie ma wojskowego przymusu ani usprawiedliwienia dla tego brutalnego aktu zniszczenia.

Około 80 wiosek zostanie zniszczonych, a wiele tysięcy ludzi pozostanie bez wody i prądu na południowej Ukrainie i na Krymie.

READ  Inflacja w Polsce w listopadzie utrzymała się na stabilnym poziomie

Rzeka Dniepr służy również jako źródło chłodzenia dla Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej, największej elektrowni jądrowej w Europie.

Zakład został zamknięty we wrześniu 2022 roku. Ale operatorzy ponownie uruchomili dwa reaktory w trybie ciepłego wyłączenia, wytwarzając mniej energii, aby utrzymać działanie elektrowni.

Można tylko przypuszczać, że ukraińscy inżynierowie mają na wypadek tego strasznego efektu i radzą sobie z chłodzeniem w inny sposób – nadzieja nie jest planem.

Duży kontyngent wysoko wykwalifikowanych pracowników pomocy humanitarnej został zmobilizowany na ten obszar, aby pomóc w bardzo potrzebnych ewakuacjach.

Druga najlepsza armia na Ukrainie

Wszystko to sprawia, że ​​Rosja, która kiedyś była uważana za drugą najlepszą armię na świecie, jest teraz uważana za armię Druga najlepsza armia na Ukrainie.

Ludzie z całego świata uczą się od nas w Polsce Rozpoczął się kontratak. Nie w wersji „przekroczenie linii startu” z główną próbą, ale w wersji „kształtowanie pola bitwy”, ataki transgraniczne w obwodzie biełgorodzkim, ataki morskie na Morzu Czarnym i oczywiście ukierunkowane ataki dronów w kierunku przedmieściach Moskwy.

Wszystkie te badania identyfikują powierzchnie i szczeliny. Powierzchnie są najtrudniejszymi obszarami oporu, których należy unikać, jeśli to możliwe. Przestrzenie to miękkie, cienkie obszary, w których ataki są wykorzystywane jako część zwiadu i projektowania pola bitwy, a nawet eksploracja uderzeń i ucieczek. Z dotychczas zebranych informacji wynika, że ​​występują części o miękkim miąższu i bardzo niewiele twardych orzechów.

Na początku tego roku Ukraińcy otrzymali dostawę Kiwi Care.

Ukraińcy zmierzą się z twardym orzechem do zgryzienia, a kontratak, zwłaszcza na taką skalę, polega na szybkości, zwinności i sprawnej koordynacji działań połączonych sił zbrojnych. W przeciwieństwie do swoich przeciwników, Ukraińcy przodują w misjach połączonych broni, skutecznie integrując drony dalekiego zasięgu, artylerię, opancerzenie, bojowe wozy piechoty i piechotę zsiadaną.

A wszystko to bez przewagi w powietrzu. Kiedy F16 przybędą – a na pewno przybędą – pomogą nadać bardziej strategiczny kształt polu bitwy dla sił naziemnych, szczególnie w roli FGA (Fighter Ground Attack) i znacznego postępu w nalotach bombowych.

READ  Accor – Business Traveller dla marki TRIBE debiutuje w Polsce

Jeśli przewaga powietrzna może zostać utrzymana przy wysokim poziomie bezpieczeństwa, logistyka lotnicza może działać z samolotami transportowymi i helikopterami przewożącymi zaopatrzenie, broń, amunicję, a być może nawet żołnierzy – tylko czas pokaże.

W obu przypadkach chodzi o szybkość, zwinność i stworzenie przestrzeni bojowej (swobody działania) do efektywnego wykorzystania połączonych działań zbrojnych.

Opieka medyczna

W tym szybko zmieniającym się tle, o godz Pielęgnacja kiwi Skupiamy się na logistyce. Mamy nadzieję, że cztery kontenery już wkrótce wyjadą z Taranki do Gdańska z bardzo potrzebną pomocą medyczną.

Pozostałe nasze pojazdy są w pełni serwisowane przez naszych ukraińskich partnerów i codziennie ciężko pracują, aby dostarczać pomoc medyczną i humanitarną.

Kiwi Care to duża firma działająca obecnie i będzie jeszcze większa, gdy przyjadą karetki – chcemy mieć dwie do prowadzenia mobilnych przychodni w czerwonych strefach.

Dziękujemy za nieustające wsparcie, nasi przyjaciele w Nowej Zelandii i na całym świecie.

* Tenby Powell, założyciel Kiwi Care, służył przez długi czas w Siłach Obronnych Nowej Zelandii. W nadchodzących miesiącach będzie dostarczał regularne aktualizacje z Ukrainy do 1News.co.nz. Możesz przekazać darowiznę przez to Podaj link.

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *