Oskarżony o oszukanie dziesiątki zarzutów zaprzecza

Aroha i Alex Tuira, na zdjęciu tutaj w 2012 roku, są przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez Biuro ds. Poważnych Oszustw.

Dziekan Kozanek / Pracownicy

Aroha i Alex Tuira, na zdjęciu w 2012 roku, są przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez Biuro ds. Poważnych Oszustw.

Para w Christchurch Oskarżony o prowadzenie programu Ten, który rzekomo oszukał dziesiątki osób z kwotą do 5 milionów dolarów, przerwał milczenie w e-mailu do autorów zaprzeczających wszystkim zarzutom.

Mówi się, że wiele wybitnych osobistości Wśród tych, którzy stracili pieniądze na męża i powiązane firmy, które są obecnie badane przez Biuro ds. Poważnych Nadużyć Finansowych (SFO).

We wtorek Biuro Antyterrorystyczne ogłosiło, że w ramach śledztwa przeszukało kilka nieruchomości Tomasz Aleksander Tuira, znani jako Alex Tuira i Aroha Awhinanui Tuira, wraz z ich spółkami Ngākau Aroha Investments Limited i Power to Me Aotearoa Tapui Limited Ltd.

rzeczy Zbliżył się do domu w Casebook, Christchurch, gdzie prawdopodobnie mieszka para, ale nie był w stanie z nimi porozmawiać. Oba telefony przechodzą bezpośrednio do poczty głosowej.

Czytaj więcej:
* „Jestem zdruzgotany”: były prezes Ngai Tahoe obawia się utraty inwestycji, gdy firma zdaje sobie sprawę
* Biuro poważnego oszustwa prowadzi dochodzenie w sprawie firmy inwestycyjnej po tym, jak likwidator złożył skargę
* Biuro ds. poważnych oszustw Covid-19 napędzało falę oszustw

Czy wiesz więcej? e-mail [email protected]

Alex Tuira od tego czasu przerwał milczenie w e-mailu do akcjonariuszy. E-mail, który zawiera szereg podpunktów, zaczyna się od poinformowania akcjonariuszy, że oczekiwane zwroty z ich akcji jeszcze się nie zmaterializowały z „różnych powodów”, co znajdzie odzwierciedlenie w wartości ich akcji.

Wywołało to zaniepokojenie i doprowadziło do tego, co uważamy za nieuzasadnione aspiracje [sic] przeciwko naszemu dobremu imieniu i skargę do Biura ds. Nadużyć Finansowych”.

Wszystkie roszczenia przeciwko parze zostały oddalone i powiedzieli, że szukają porady prawnej w sprawie wszczęcia postępowania o zniesławienie.

„Chociaż otrzymaliśmy wiele listów poparcia, inni najwyraźniej wzięli swoje zakupy jako formę osobistej gwarancji zwrotu (czego nigdy nie było), a sytuacja pogorszyła się do tego stopnia, że ​​nie czujemy się już na siłach kontynuować Pracę z niektórymi ludźmi.

READ  Cyfrowy zdenerwowany Revolut ma duży wpływ na zarobki „starego” banku

Walne zgromadzenie odbędzie się „po zakończeniu odpowiednich sprawozdań finansowych”.

„Potem skontaktujemy się ze wszystkimi akcjonariuszami, którzy chcą sprzedać w celu zakupu ich akcji.”

Alex Tuira, na zdjęciu tutaj w 2012 roku, pracował jako edukator dorosłych.

Dziekan Kozanek / Pracownicy

Alex Tuira, na zdjęciu tutaj w 2012 roku, pracował jako edukator dorosłych.

Dziesiątki udziałowców podpisało pismo ze skargą wysłane do Biura ds. Poważnych Nadużyć Finansowych w czerwcu po tym, jak grupa z nich udała się na policję w poprzednim miesiącu, aby złożyć skargę na tę parę. Skarga została następnie przekazana do Urzędu ds. Poważnych Nadużyć Finansowych.

wiadomość widziana rzeczyPowiedzieli, że ich obawy dotyczą zarzutów, że para prowadzi oszukańczy program.

Grupa darczyńców oszacowała, że ​​całkowita kwota rzekomo oszukanych pieniędzy wynosi od 3 do 5 milionów dolarów w ciągu dwóch do trzech lat, z udziałem ponad 40 osób.

„Podejrzewamy, że oskarżony zdefraudował duże sumy pieniędzy pod pretekstem i bez żadnego merytorycznego modelu biznesowego zdolnego lub z realistyczną możliwością wygenerowania przepływu pieniężnego w celu spłaty inwestorów/kredytodawców” – czytamy w liście.

„Wydaje się, że spłata pożyczek/inwestycji odbywa się wyłącznie poprzez spłatę innych pożyczek/długów i/lub zatrudnianie nowych pożyczek/inwestycji w ramach programu”.

Autorzy twierdzili również, że para wprowadziła ich w błąd, wierząc, że są doświadczonymi inwestorami z legalnym modelem biznesowym i że opracowali internetowy kurs wiedzy finansowej, aby sprzedawać klientom w Indiach i Azji, a także nowozelandzkim organizacjom rządowym, korporacjom i inni. indywidualnie.

W liście zwrócono się do Biura ds. Zwalczania Terroryzmu o wszczęcie formalnego dochodzenia w sprawie zarzutów i podjęcie kroków w celu „zarządzania bezpośrednim ryzykiem, aby zapobiec dalszym szkodom”.

Wśród 34 udziałowców firmy jest były prezes Ngai Tahoe Ta Marek Salomon, który posiada 2,71 proc. akcji; dawny Julian Wilcox, dyrektor operacyjny Ngai Tahoe, który posiada 5,31 proc. z inną osobą; I Cały czarny jo moodyktóry posiada 2,94 proc.

READ  Pula! Jeden szczęściarz dostaje 37 milionów dolarów po losowaniu lotto
Zarchiwizowana biografia Alexa Tuiry z Power to Me na stronie internetowej stwierdza, że ​​ukończył on program dla autora i mówcy motywacyjnego Tony'ego Robbinsa, na zdjęciu.

Carlo Allegri dla The Washington Post/Getty Images

Zarchiwizowana biografia Alexa Tuiry z Power to Me na stronie internetowej stwierdza, że ​​ukończył on program dla autora i mówcy motywacyjnego Tony’ego Robbinsa, na zdjęciu.

według Zarchiwizowana kopia strony Power To MeFirma została założona, aby uczyć ludzi wiedzy finansowej z powodu „nienasyconej pasji Torii, by pomagać swojej rodzinie w nauce wyjścia z długów”.

„Alex doznał bezpośrednio szkód emocjonalnych, jakie religia może wyrządzić w rodzinie. Dorastał w małej społeczności Maorysów w małym domu, w którym brakowało pieniędzy” – czytamy na stronie internetowej.

Biografia na stronie mówi, że Tuira jest „biznesowym, osobistym i strategicznym mentorem finansowym, który rozwija się, gdy inni odnoszą sukcesy”.

Napisał: „Miałem przywilej szkolić się u jednych z najbardziej niezwykłych profesorów świata biznesu i finansów, a teraz nie mogę się doczekać, aby podzielić się z wami moją wiedzą i doświadczeniem”.

Witryna poinformowała, że ​​Tuira ukończyła programy od Jordan Belford, którego życie zainspirowało film Wilk z Wall Streetentuzjastyczny adresat Tony Robbins, I Bogaty ojciec, biedny ojciec Autor m.in. Robert Kiyosaki.

Rzeczniczka Urzędu ds. Przestępczości Zorganizowanej powiedziała, że ​​agencja nie będzie komentować podczas dochodzenia.

Każdy, kto ma informacje, które mogą pomóc w dochodzeniu, proszony jest o skontaktowanie się z Biurem Antykorupcyjnym, wysyłając wiadomość e-mail na adres [email protected].

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *