Oto, co powinieneś zrobić po pozytywnym teście na COVID, według CDC – NBC Chicago

Ponieważ zmienna omikronowa nadal zwiększa liczbę przypadków COVID, niektóre osoby mogą po raz pierwszy stanąć przed perspektywą pozytywnego wyniku testu na koronawirusa i mogą nie wiedzieć, co zrobić, jeśli pojawi się taka diagnoza.

W Illinois w ciągu ostatnich dwóch lat zgłoszono prawie 2,6 miliona przypadków COVID-19, a w zeszłym miesiącu odnotowano największą liczbę przypadków całej pandemii w stanie.

Na szczęście większość przypadków COVID-19 powoduje łagodne objawy i istnieje szereg kroków zalecanych przez Centers for Disease Control and Prevention w przypadku pozytywnego wyniku testu na obecność wirusa.

Pełną listę wskazówek można znaleźć na stronie CDC.

Zostań w domu tak długo, jak to możliwe

Pierwsza wskazówka jest najbardziej oczywista, ponieważ CDC zaleca pozostanie w domu i unikanie miejsc publicznych. Większość osób ma tylko łagodną chorobę z COVID i może wyzdrowieć w domu bez opieki medycznej.

Ponieważ przypadki Omicron COVID-19 i hospitalizacje są nadal wysokie w Stanach Zjednoczonych, urzędnicy służby zdrowia opracowali najlepszy sposób noszenia osłony twarzy, aby zapobiec zakażeniu wirusem. Raporty Kate Chapel z NBC 5.

Używaj odpowiednich leków i praktyk, aby pomóc w radzeniu sobie z objawami

W domu dostępne są leki dostępne bez recepty, które mogą pomóc pacjentom w radzeniu sobie z objawami, ale istnieją również inne metody leczenia, które mogą być pomocne.

Według dr Emily Landon, eksperta ds. chorób zakaźnych na Uniwersytecie w Chicago, Tylenol, Advil, Aleve i Motrin mogą pomóc w zmniejszeniu gorączki, która jest częstym objawem COVID.

Bóle ciała zgłaszano również w przypadku COVID, a te leki również mogą pomóc w jego leczeniu.

Osobom zaleca się również stosowanie herbaty rumiankowej lub ziołowej lub gorącej wody z cytryną, aby poradzić sobie z kaszlem i bólem gardła. Według Landona niektóre inne leki dostępne bez recepty nie są skuteczne w łagodzeniu tych konkretnych objawów, ale mogą pomóc pastylki do ssania na gardło i leki zmniejszające przekrwienie.

READ  29 nowych zgonów, 2130 nowych pozytywnych przypadków - termin

Aby uzyskać inne wskazówki pomocne w radzeniu sobie z objawami, możesz odwiedzić Nasz kompletny przewodnik jest tutaj.

Jeśli dana osoba musi przebywać w pobliżu ludzi lub zwierząt, nawet w domu, zachęca się ją do noszenia maski.

Oddziel się od innych

Osoby, u których wynik testu na COVID był pozytywny, zachęca się do trzymania się jak najdalej od ludzi i zwierząt domowych w swoich domach. Jeśli to możliwe, korzystaj z oddzielnej łazienki i staraj się jak najwięcej przebywać w określonym pokoju.

Poinformuj bliskie kontakty o swojej diagnozie

Jeśli kontaktowałeś się z innymi osobami w dniach poprzedzających diagnozę, zachęcamy Cię do poinformowania ich o pozytywnym teście, aby mogli podjąć odpowiednie kroki.

Według badań CDC zakażone osoby mogą zacząć rozprzestrzeniać COVID na dwa dni przed wystąpieniem jakichkolwiek objawów.

Uważnie obserwuj objawy

Chociaż większość przypadków COVID jest łagodna, istnieją określone znaki ostrzegawcze, które mogą wskazywać, że choroba przybiera niebezpieczny obrót.

Obejmują one:

– trudności w oddychaniu

Ciągły ból lub ucisk w klatce piersiowej

– Nowe zamieszanie

Niemożność obudzenia się lub pozostania na jawie

Blada, szara lub niebieska skóra, usta lub łożyska paznokci

Chociaż ta lista nie jest wyczerpująca w zakresie poważnych objawów, które mogą wystąpić, zdecydowanie zaleca się, aby zadzwonić pod numer 911 lub do szpitala, aby powiadomić ich, że Ty lub ktoś, kogo znasz, szuka leczenia COVID-19, aby można było podjąć odpowiednie środki ostrożności.

Rochelle Wallinsky, dyrektor Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom, wyjaśnia, kiedy ludzie powinni być testowani na COVID-19.

Jak długo trzeba izolować?

CDC ostatnio skróciło o połowę czas, w którym osobom zaleca się izolację po pozytywnym wyniku testu na COVID, przy czym osobom zaleca się obecnie izolację przez co najmniej pięć dni.

READ  SpaceX Elon Musk rozpoczyna misję astronautów NASA Crew-4

Po tym pięciodniowym okresie, jeśli dana osoba nie ma już objawów, może opuścić izolację, ale nadal zaleca się noszenie maski przez co najmniej pięć dni po tej dacie.

Jeśli pacjent nadal ma objawy, zaleca się pozostanie w domu do czasu, aż poczuje się lepiej. Po tym, osobom zaleca się noszenie maski przez pięć dni po tej dacie.

Zachęca się osoby do wykonania testu antygenowego po okresie pięciu dni.

Pełna lista szczegółów kwarantanny i izolacji Można go znaleźć tutaj.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top