Oto dlaczego następna stacja kosmiczna jest komercyjna

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna wystartowała w 1998 roku, kiedy wystrzelono jej pierwsze części, a teraz pokazuje swój wiek.

Od 2000 roku Międzynarodowa Stacja Kosmiczna nieprzerwanie gości rotacyjną grupę astronautów z 19 krajów. Stacja zawiera jedyne laboratorium do długoterminowych badań mikrograwitacji i odegrała kluczową rolę w szeregu postępów naukowych, w tym w tworzeniu wydajniejszych systemów filtracji wody i odkrywaniu nowych sposobów leczenia chorób, takich jak choroba Alzheimera i nowotwory.

„ISS jest obecnie zatwierdzona do działania do co najmniej grudnia 2024 r. z naszymi umowami z międzynarodowymi partnerami” – powiedziała Angela Hart, dyrektor Biura Handlowego programu NASA Low Earth Orbit Program. „Jednakże, ponieważ aktywnie pracujemy nad kontynuowaniem nauki i badań, rozumiemy, że w pewnym momencie Międzynarodowa Stacja Kosmiczna zakończy swoją żywotność”.

Ale możliwe, że NASA nie zbuduje następnej stacji kosmicznej. Zamiast tego agencja będzie polegać na technologii firm zewnętrznych. Kilka, jak Sierra Space w Kolorado i Axiom Space z siedzibą w Houston, jest na dobrej drodze do budowy własnych komercyjnych stacji kosmicznych.

Obejrzyj powyższy film, aby dowiedzieć się więcej o przyszłości Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i firmach pracujących nad budową jej stacji kosmicznych.

READ  Dlaczego Wenus obraca się powoli, pomimo silnej siły grawitacyjnej Słońca?

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top