Oto dlaczego następna stacja kosmiczna jest komercyjna

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna wystartowała w 1998 roku, kiedy wystrzelono jej pierwsze części, a teraz pokazuje swój wiek.

Od 2000 roku Międzynarodowa Stacja Kosmiczna nieprzerwanie gości rotacyjną grupę astronautów z 19 krajów. Stacja zawiera jedyne laboratorium do długoterminowych badań mikrograwitacji i odegrała kluczową rolę w szeregu postępów naukowych, w tym w tworzeniu wydajniejszych systemów filtracji wody i odkrywaniu nowych sposobów leczenia chorób, takich jak choroba Alzheimera i nowotwory.

„ISS jest obecnie zatwierdzona do działania do co najmniej grudnia 2024 r. z naszymi umowami z międzynarodowymi partnerami” – powiedziała Angela Hart, dyrektor Biura Handlowego programu NASA Low Earth Orbit Program. „Jednakże, ponieważ aktywnie pracujemy nad kontynuowaniem nauki i badań, rozumiemy, że w pewnym momencie Międzynarodowa Stacja Kosmiczna zakończy swoją żywotność”.

Ale możliwe, że NASA nie zbuduje następnej stacji kosmicznej. Zamiast tego agencja będzie polegać na technologii firm zewnętrznych. Kilka, jak Sierra Space w Kolorado i Axiom Space z siedzibą w Houston, jest na dobrej drodze do budowy własnych komercyjnych stacji kosmicznych.

Obejrzyj powyższy film, aby dowiedzieć się więcej o przyszłości Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i firmach pracujących nad budową jej stacji kosmicznych.

READ  COVID-19 uderzył w Maine z 624 nowymi przypadkami, 3 kolejne zgony

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top