Oto kolejne dwa momenty, w których Evansville wpadnie na ścieżkę całkowitego zaćmienia

Oto kolejne dwa momenty, w których Evansville wpadnie na ścieżkę całkowitego zaćmienia

EVANSVILLE – Jeśli przegapiłeś poniedziałkowe całkowite zaćmienie słońca nad Evansville, nie martw się: stanie się to ponownie… 129 lat później.

Według obu NASA I Mądre zaćmienieMiasto nawet nie wejdzie na ścieżkę nerki 17 października 2153. Właśnie wtedy zaćmienie będzie obejmować południowy kraniec Alaski i przechodzić przez duży obszar stanu Indiana, w tym Indianapolis, Bloomington, Princeton i, tak, Evansville.

To z pewnością długi czas oczekiwania, ale nieco krótszy niż niedawna różnica między sumami. Przed poniedziałkiem poprzednie całkowite zaćmienie słońca nad miastem miało miejsce w roku 1869 – 155 lat temu. Mieszkańcy otrzymają m.in Realna szansa osiągnięcia pełni w 2044 rokuKiedy ścieżka przecina amerykańskie południe.

Oto kilka informacji na temat dwóch nadchodzących zaćmień słońca w samym Evansville i tego, jak może wyglądać świat, kiedy nadejdą.

Rozwój całkowitego zaćmienia słońca nad Pomnikiem Czterech Wolności w czasie całkowitym pokazano na tym złożonym zdjęciu złożonym z siedmiu zdjęć wykonanych między 12:45 a 14:05 w poniedziałek 8 kwietnia 2024 r. i sfotografowanych w centrum Evansville w stanie Indiana.

2153 Całkowite zaćmienie słońca

Jeśli wpiszesz długość, szerokość i wysokość Evansville do Eclipse Wise – strony internetowej prowadzonej przez emerytowanego astrofizyka NASA Freda Espenaka – okaże się, że maksymalna całość zaćmienia uderzy w miasto około 11:08 tego dnia. Na kilka minut Księżyc zmieni się w czarną kropkę na tle Słońca, a od jego krawędzi będzie rozciągać się grzebień przyćmionego światła.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *