Panatoni sprzedaje dwa w zachodniej Polsce firmie Hansinewest

Panattoni sprzedał dwa obiekty logistyczne w zachodniej Polsce za nieujawnioną kwotę funduszowi Hansa Europe Logistic Fund (HELF), zarządzanemu przez niemieckiego inwestora nieruchomości Hansainvest Real Assets.

Oddane do użytku w tym roku dwie nieruchomości zajmują powierzchnię 43 700 mkw. i znajdują się w Bosnanie (19.800 mkw.) oraz we Wrocławiu (23.900 mkw.). Do głównych najemców poznańskiej nieruchomości należy International Parcel Service DPD. Posiada łącznie 1600 metrów kwadratowych powierzchni biurowej, a reszta to magazyny. Wśród najemców we wrocławskiej nieruchomości o powierzchni biurowej 1900 mkw. znajduje się sprzedawca mebli Selsey. Oba obiekty są wynajęte w 100 procentach.

Dwie wyrafinowane, multileasingowe nieruchomości o doskonałej użyteczności zewnętrznej znajdują się w dwóch najlepszych lokalizacjach logistycznych w węzłach transportowych w zachodniej Polsce – i są one bardzo istotne dla naszego profilu pozyskiwania funduszy. Poprzez ten zakup wzmacniamy w szczególności dywersyfikację naszego portfela.
Nicholas Bringman, przewodniczący Komitetu Wykonawczego HonSignWest Real Assets

MFC pełniło rolę doradcy kupującego nieruchomości, a Greenberg Tric TPA świadczył wsparcie prawne i doradztwo podatkowe dla Polski. Był konsultantem DLA Piper Panathoni.

Hansainvest Real Assets inwestuje w nieruchomości i infrastrukturę. Obecnie zarządza aktywami o wartości 6,5 miliarda UR, w tym aktywami biurowymi, handlowymi, hotelowymi, logistycznymi i mieszkaniowymi w 19 krajach.

READ  Cyberbezpieczeństwo Polskie NSO Hacki | Naród i świat

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *