Pędź do supermarketów pomimo zapewnień, że sieci spożywcze są dobrze zaopatrzone

Kupujący czekają w kolejce po potwierdzeniu przypadku Covid-19 w Auckland.

Ricky Wilson/Personel

Kupujący czekają w kolejce po potwierdzeniu przypadku Covid-19 w Auckland.

Półki supermarketów opróżniają się w całym kraju, mimo zapewnień, że w największych sieciach spożywczych w kraju nie ma niebezpieczeństwa, że ​​skończy się żywność i inne zapasy.

Kupujący ustawiali się w kolejkach i rozbierali półki po ogłoszeniu wejścia do kraju 4. poziom ubezpieczenia W wyniku społecznej sprawy Covid-19 w Auckland. Nie ustalono jeszcze żadnych powiązań z granicami ani MIQ, a rodzaj wirusa pozostaje do potwierdzenia.

Papier toaletowy po raz kolejny udowodnił swoją popularność zdjęciami z całego kraju, na których widać ludzi ładujących i w jednym przypadku wybierających czysty podjazd.

„Przypominamy wszystkim, że wszystkie nasze sklepy są otwarte i jest mnóstwo innej żywności i artykułów spożywczych, więc nie ma potrzeby kupowania więcej niż potrzebujesz” – powiedziała Keri Hanvin, dyrektor generalny Countdown ds. BHP.

1 news

Linie już widać tworzące się poza odliczaniem w całym mieście.

Czytaj więcej:
* Odliczanie znosi ograniczenia dotyczące „przedmiotów Covid”
* Koronawirus: Sześć nowych przypadków COVID-19, pięć powiązanych z klastrem Auckland
* Koronawirus: Auckland na zdjęciach, gdy wchodzi w alert Covid-19 poziomu 3

Oświadczenie Foodstuffs, które zarządza New World i Pak 'n Save, mówi: „Nasze zintegrowane supermarkety i łańcuch dostaw są utworzone, a na półkach mamy dobry zapas artykułów spożywczych. Jeszcze raz prosimy klientów o normalne zakupy ”.

W sklepie Countdown w Ponsonby w centrum Auckland było wielu kupujących. Sieć supermarketów ustawia również kupujących online w „wirtualnej kolejce”.

Puste półki na papier toaletowy w supermarkecie Southland.

Natasza Holandia/Personel

Puste półki na papier toaletowy w supermarkecie Southland.

Rzecznik policji powiedział: Rzeczy Policja przygotowywała się do wejścia do supermarketów, aby zarządzać rosnącą liczbą klientów.

„Zwiększymy naszą widoczność w tych lokalizacjach, aby zapewnić zarówno pracownikom, jak i społeczeństwu pewność” – powiedział rzecznik.

Policja ponowiła swoją radę, aby zachować spokój i powstrzymać się od paniki przy kupowaniu.

READ  Sam Bankman Fried „Lot za blisko słońca”
Ludzie ustawiali się w kolejce z wózkami załadowanymi artykułami spożywczymi po tym, jak ogłoszono, że znaleźli społeczną sprawę Covida.

Ryan Anderson/Personel

Ludzie ustawiali się w kolejce z wózkami załadowanymi artykułami spożywczymi po tym, jak ogłoszono, że znaleźli społeczną sprawę Covida.

Hanifen powiedział, że Countdown jest w trakcie przygotowywania sklepów do zmiany poziomów alertów.

„Wiemy, że jest to niepokojąca wiadomość dla wszystkich, ale jesteśmy dobrze przyzwyczajeni do bezpiecznego robienia zakupów podczas zmian poziomu alertu i możemy to zrobić ponownie” – powiedział Hanifin.

Hannifin poprosił klientów o noszenie masek podczas zakupów w sklepach Countdown i korzystania z aplikacji NZ Contact Tracer.

Odliczanie Kupujący Ponsonby ładują produkty we wtorek.

David White/Rzeczy

Odliczanie Kupujący Ponsonby ładują produkty we wtorek.

„W tej chwili wszystkie nasze sklepy są otwarte i oprócz tego, co zwykle robimy, będziemy dysponować środkami dystansu fizycznego, a także dodatkowymi praktykami czyszczenia i higieny” – powiedział Hanifin.

Antoinette Laird, szefowa działu spraw korporacyjnych w Foodstuffs, powiedziała, że ​​wiadomość o potencjalnym zamknięciu jest niepokojąca, ale supermarkety mają dużo jedzenia.

Zarówno Food, jak i Countdown potwierdziły, że przygotowują się do zmiany poziomów alarmowych.

David White/Rzeczy

Zarówno Food, jak i Countdown potwierdziły, że przygotowują się do zmiany poziomów alarmowych.

„Na szczęście centrum dystrybucyjne na Wyspie Północnej ma dużo dodatkowej pojemności, a zespół przechowuje dodatkowe ilości podstawowych zszywek, jeśli jest to potrzebne w takiej sprawie” – powiedział Laird.

Poprosiła klientów o cierpliwość, ponieważ zostały opublikowane środki ostrożności.

„W międzyczasie zachęcamy wszystkich do sprawdzenia aplikacji Covid Tracer i noszenia masek, aby chronić siebie i nasze zespoły” – powiedział Laird.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *