PepsiCo buduje w Polsce standardową fabrykę o wartości 1 mld zł

Regionalne dzisiaj

środa, 1 września 2021, 12:55

Jonathan Weiss / Shutterstock.com

PepsiCo ogłosiło plany budowy nowego zakładu produkującego przekąski ziemniaczane na eksport na ponad 20 rynków europejskich w południowo-zachodniej Polsce.

Zakład o wartości 1 mld zł (218 mln euro) produkuje chipsy ziemniaczane Layne i chipsy toridos tortilla, położony w pobliżu miasta roda Śląska na Dolnym Śląsku w południowo-zachodniej Polsce, którego ukończenie ma zostać zakończone do 2025 roku.

Obiekt zajmuje powierzchnię 54 700 metrów kwadratowych i tworzy 450 miejsc pracy, co czyni go „największym i najbardziej przyjaznym dla środowiska w Europie…” – podała firma w oświadczeniu.

Wesprzyj Budapest Business Journal

Tworzenie czasopisma godnego tej nazwy to kosztowna sprawa. Przez 27 lat wiadomości biznesowe, współpracując z wydawcami, redaktorami i reporterami Budapest Business Journal, dostarczały Ci rzetelnych informacji, prawdy, dokładności, bez obaw i życzliwości.

Firmy prasowe na całym świecie zmagały się ze znalezieniem modelu biznesowego, który pozwalałby im na dalsze doskonalenie się bez uszczerbku dla ich wydajności. Ostatnio niektórzy testowali pomysł zaangażowania swoich najważniejszych partnerów, swoich czytelników.

Chcemy dać taką samą możliwość naszym czytelnikom. Chcielibyśmy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości dziennika biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij nasz przycisk Support BBJ i możesz wybrać, jak często i jak często przesyłasz nam swoje wpisy.

READ  Polska wydaliła 45 rosyjskich dyplomatów, mówi urzędnik

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top