Pierwsza dostawa szczepionek zabezpieczona umową z Wielką Brytanią dociera do Australii

Australia otrzymała pierwszą dostawę szczepionek Pfizer Covid-19 z dużej umowy wymiany z Wielką Brytanią, ponieważ samolot przewożący ponad 150 000 dawek przybył do Sydney.

Zdjęcie: Francja Agencja prasowa

Premier Australii Scott Morrison ogłosił w zeszłym tygodniu, że umowa doda 4 miliony dawek Pfizera do australijskich dostaw, podwajając podaż Pfizera w tym kraju w tym miesiącu.

Pierwszy lot z Londynu przewiózł 160 970 dawek, podczas gdy drugi z 295 500 dawek miał przylecieć późnym wieczorem.

Nastąpiło to, gdy krajowy organ nadzoru medycznego, Therapeutic Goods Administration (TGA), zatwierdził dodatkowe pół miliona dawek szczepionki Pfizer z Singapuru, po tym, jak przybyła ona w zeszłym tygodniu w ramach oddzielnej umowy o wymianie szczepionek.

Rząd zgodził się na przywrócenie tej samej liczby dawek w późniejszym terminie.

Wraz z rozwojem oferty pojawiają się szczepionki

Dodatkowe zapasy nadeszły, gdy Australia przenosi się, aby rozszerzyć dystrybucję szczepionek, a dzieci w wieku od 12 do 15 lat będą mogły otrzymać dawkę Pfizera od przyszłego tygodnia.

Zastępca dyrektora medycznego Sonia Bennett powiedział, że dodatkowe szczepionki przyspieszyły wprowadzanie na rynek.

„Dodatkowa oferta jest naprawdę uspokajająca” – powiedziała.

„Chcielibyśmy tylko zachęcić wszystkich Australijczyków do rezerwacji i otrzymania pierwszej dawki tak szybko, jak to możliwe” – powiedział Bennett.

Mieszkańcy Sydney ustawiają się w kolejce przed centrum szczepień w Sydney 29 czerwca 2021 r., Gdy prawie 10 milionów Australijczyków jest zamkniętych.

Mieszkańcy Sydney ustawiają się w kolejce przed centrum szczepień wkrótce po tym, jak nakazano im zamknięcie na około 10 tygodni.
Zdjęcie: Francja Agencja prasowa

Rząd był wielokrotnie krytykowany za to, że wcześniej nie zapewnił większej liczby szczepionek, ponieważ problemy z dostawami i zmieniające się porady utrudniały jego wstępne wdrożenie.

Ale przemawiając w Sydney, premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian powiedziała, że ​​dawki z Wielkiej Brytanii zamkną w tym miesiącu lukę w podaży i pomogą stanom zwiększyć wskaźniki szczepień.

READ  Autonomiczna ciężarówka rejestruje pierwszy test drogowy bez udziału człowieka

„Bardzo się ucieszyłem, gdy premier zapowiedział dodatkowe dawki, NSW dostanie swój udział, bo we wrześniu będzie luka podażowa, a teraz w pewnym stopniu ta została zamknięta, co jest pozytywne, więc teraz patrzymy na osoby zgłaszające się i otrzymujące szczepienie”.

„Przyjdź w październiku, podaż nie będzie problemem, więc tak naprawdę chodzi o to, jak zarządzamy strategią szczepień na następne cztery tygodnie”.

Dawki z Wielkiej Brytanii będą teraz testowane partiami przez TGA przed ich wydaniem.

– ABC

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *