Pierwsza epidemia grypy w 2021 r. potwierdzona na Rhode Island

Grupa 28 studentów uzyskała pozytywny wynik testu na grypę A od 24 października na Uniwersytecie Rhode Island (South Kingstown) po raz pierwszy znany grypa Według stanowego departamentu zdrowia wybuch epidemii ma miejsce w tym roku.

Laboratorium państwowe zauważyło, że procedury kontroli infekcji zostały zweryfikowane z Uniwersytet, ale nie ma znanych wspólnych trendów łączących tych uczniów z tymi samymi akademikami lub klasami.

Biorąc pod uwagę trwającą pandemię koronawirusa, urzędnicy podkreślają, że zaszczepienie się przeciwko grypie jest w tym roku jeszcze ważniejsze.
(iStock)

Wybór próbek studenckich przebadanych pod kątem podtypu grypy A:H3 z próbkami przesłanymi do CDC do dalszej analizy.

Tylko 0,1% próbek dało w tym tygodniu pozytywny wynik na grypę w amerykańskich laboratoriach klinicznych, a 38,5% z nich to grypa A, a 61,5% to grypa B, według skumulowanych danych z Centers for Disease Control and Prevention (CDC) od 3 października . 2021.

PLIK - W ten czwartek, 23 stycznia 2020 r., zdjęcie z pliku, pacjent otrzymuje szczepionkę przeciw grypie w Mesquite w Teksasie.  Pośród całego skupienia na szczepionkach COVID-19, amerykańscy eksperci ds. zdrowia mają kolejny zarzut: nie przegap szczepionki przeciw grypie.  Wraz z ponownym otwarciem amerykańskich szkół i firm, wznowieniem podróży międzynarodowych i maskowaniem grypy tej jesieni, grypa prawdopodobnie powróci.

PLIK – W ten czwartek, 23 stycznia 2020 r., zdjęcie z pliku, pacjent otrzymuje szczepionkę przeciw grypie w Mesquite w Teksasie. Pośród całego skupienia na szczepionkach COVID-19, amerykańscy eksperci ds. zdrowia mają kolejny zarzut: nie przegap szczepionki przeciw grypie. Wraz z ponownym otwarciem amerykańskich szkół i firm, wznowieniem podróży międzynarodowych i maskowaniem grypy tej jesieni, grypa prawdopodobnie powróci.

Na tym zdjęciu dostarczonym przez Narodową Fundację Chorób Zakaźnych, dyrektor CDC Rochelle Walinsky otrzymuje szczepionkę przeciw grypie we wtorek, 5 października 2021 r. w Atlancie.  Stany Zjednoczone przygotowują się na zły sezon grypowy na szczycie trwającego kryzysu COVID-19, z apelem w czwartek, aby Amerykanie otrzymali szczepionkę przeciwko obu.  (Narodowa Fundacja Chorób Zakaźnych za pośrednictwem AP)

Na tym zdjęciu dostarczonym przez Narodową Fundację Chorób Zakaźnych, dyrektor CDC Rochelle Walinsky otrzymuje szczepionkę przeciw grypie we wtorek, 5 października 2021 r. w Atlancie. Stany Zjednoczone przygotowują się na zły sezon grypowy na szczycie trwającego kryzysu COVID-19, z apelem w czwartek, aby Amerykanie otrzymali szczepionkę przeciwko obu. (Narodowa Fundacja Chorób Zakaźnych za pośrednictwem AP)

SEZON GRYPY 2021: Co wiesz

Amerykańska Sieć Nadzoru nad Chorobami Grypopodobnymi (ILINEt), która monitoruje wizyty ambulatoryjne pod kątem chorób podobnych do grypy (ILI), obserwowanych na dzień 23 października, odpowiada za 1,8% wszystkich wizyt ambulatoryjnych w opieka zdrowotna Usługodawca był z powodu choroby grypopodobnej, która jest niższa od krajowej wartości bazowej 2,5%. „Dlatego każdy wzrost podejrzewanej aktywności grypy jest prawdopodobnie spowodowany zwiększonym krążeniem w innych drogach oddechowych”. Wirusy. „

READ  Misja NASA Artemis I wykonuje najbliższe zdjęcia powierzchni Księżyca

Kliknij tutaj, aby znaleźć szczepionkę COVID-19 w pobliżu

CDC zaleca coroczne zastrzyki przeciw grypie (dla tych, którzy kwalifikują się do sześciu miesięcy i starszych) jako najlepszy sposób zapobiegania grypie i chorobom. Wielokrotności.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *