Pierwsze zdjęcia z chińskiej sondy kosmicznej na Marsie mogą zająć trochę czasu, zanim dotrą do Ziemi

Zhurong, przedstawiony na ilustracji, bezpiecznie spadł na powierzchnię Marsa.

CNSA

Chiny Łazik Zhurong wylądował na Marsie W weekend wyznaczono nowy kamień milowy w programie kosmicznym kraju. Ale możemy trochę poczekać, zanim zobaczymy pierwsze widoki Marsa łazikiem.

Chińska Narodowa Administracja Kosmiczna wydała w poniedziałek oświadczenie w języku angielskim Potwierdzenie lądowania, które jest częścią misji Tianwen-1, pierwszej chińskiej próby dotarcia na powierzchnię innej planety. Zastępca dyrektora CNSA, Wu Yanhua, powiedział państwowemu China Daily Zhurong postawi diagnozę i opuści lądowisko w ciągu kilku następnych dni, a jej pierwsze zdjęcia spodziewane są pod koniec maja.

CNSA zachowuje się zupełnie inaczej niż NASA. Kiedy statek Wytrwałości NASA wylądował w lutym, entuzjaści kosmosu szybko zostali złapani w tłum Pierwsze widoki Marsa z sondy. CNSA ma tendencję do zagrywania kart blisko kurtki.

Podczas gdy niektórzy entuzjaści kosmosu w mediach społecznościowych wyrazili zaniepokojenie brakiem zdjęć z Zhurong, dziennikarz Andrew Jones – który zajmuje się chińskim programem kosmicznym dla SpaceNews – Sugerowane na Twitterze Opóźnienie może częściowo wynikać z faktu, że jest to pierwszy chiński statek kosmiczny na Czerwonej Planecie.

Nie ma jeszcze powodu, aby martwić się o zdrowie łazika. Komunikacja między Marsem a Ziemią może być trudna i czasochłonna. Chiński statek kosmiczny Tianwen-1 krąży wokół planety i będzie działał jako przekaźnik łazika.

Lądowanie to kolejne pióro w chińskiej czapce kosmicznej, która w ostatnich latach obejmowała lądowanie Misja Chang’e 4 znajduje się po drugiej stronie księżyca, z powrotem Księżyc rzuca się na Ziemię podczas misji Chang’e 5 I uruchom Podstawowa jednostka nowej stacji kosmicznej w kwietniu.

Chociaż miło jest szybciej robić zdjęcia, warto poczekać na wszelkie zdjęcia, które Zhurong wysyła do swojego nowego domu na Wielkich Równinach Utopii Planitia. Tymczasem możesz się cieszyć Szerszy obraz Marsa sondy Tianwen-1.

Podążać Kalendarz kosmiczny 2021 dla CNET Aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami o kosmosie w tym roku. Możesz nawet dodać go do swojego Kalendarza Google.

READ  Zapoluj na ciemną materię w skarbcu w Neutrino Alley

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *