Pierwszy przypadek małpiej ospy został zgłoszony na Florydzie

Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom wysłało niedawno ostrzeżenie do lekarzy i wydziałów zdrowia, aby mogli zwracać uwagę na pacjentów wykazujących objawy ospy małpiej, ale urzędnicy służby zdrowia dodają również, że jest to rzadki wirus i ryzyko zarażenia się nim. Nadal niski Na razie urzędnicy ds. Zdrowia na Florydzie badają możliwy przypadek małpiej ospy, co czyni go trzecim możliwym przypadkiem wirusa w Stanach Zjednoczonych, z ponad 190 potwierdzonymi lub podejrzewanymi przypadkami infekcji zgłoszonymi w co najmniej 16 krajach, w których urzędnicy twierdzą Nie występuje naturalnie. Tematy pokrewne: Co to jest ospa małp? Przypadek zgłoszony na Florydzie dotyczy hrabstwa Broward, ale Departament Zdrowia twierdzi, że ma związek z podróżami międzynarodowymi. Urzędnicy twierdzą, że badają, czy ta osoba naraziła kogoś innego na wirusa. Ospa małp zaczyna się u zwierząt, zwłaszcza naczelnych, ale może przeskoczyć na ludzi. Na szczęście eksperci twierdzą, że wirus jest trudny do przeniesienia na inne osoby i powinieneś być z kimś w długotrwałym kontakcie. Lekarze twierdzą, że wczesne objawy są jak grypa: gorączka i dreszcze, ale potem wysypka może pojawić się na twarzy, poruszać się po całym ciele, a wysypka może przemieszczać się w dłoni, podeszwach, a czasem nawet w środku usta. Te wysypki mogą czasami być bolesne, powiedział dr Rajiv Bahl w Orlando: „Większość ludzi wyzdrowieje po małpiej ospie bez żadnych problemów, a czasami pełne wyzdrowienie zajmuje od dwóch do czterech tygodni”. Naukowcy po raz pierwszy odkryli ospę małpią w latach 50. XX wieku i twierdzą, że jest ona powiązana z ospą prawdziwą, więc uważają, że ludzie zaszczepieni przeciwko ospie prawdziwej również powinni mieć ochronę przed ospą małpią. „To coś, czego jeszcze nie powinniśmy się panikować” – powiedział Bahl. „W tym momencie nie będzie tak jak COVID-19″.

READ  Boeing pogłębia sondę Starliner NASA, co prowadzi do dalszych opóźnień

Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom wysłało niedawno ostrzeżenie do lekarzy i wydziałów zdrowia, aby mogli zwracać uwagę na pacjentów wykazujących objawy ospy małpiej, ale urzędnicy służby zdrowia dodają również, że jest to rzadki wirus i ryzyko zarażenia się nim. W tej chwili jest nadal niski.

Urzędnicy ds. Zdrowia na Florydzie badają możliwy przypadek małpiej ospy, co czyni go trzecim możliwym przypadkiem wirusa w Stanach Zjednoczonych

Istnieje ponad 190 potwierdzonych lub podejrzewanych infekcji zgłoszonych w co najmniej 16 krajach, w których urzędnicy twierdzą, że nie występują one naturalnie.

Związane z: Co to jest małpa ospa?

Przypadek zgłoszony na Florydzie dotyczy hrabstwa Broward, ale Departament Zdrowia twierdzi, że ma związek z podróżami międzynarodowymi. Urzędnicy twierdzą, że badają, czy ta osoba naraziła kogoś innego na wirusa.

Ospa małp zaczyna się u zwierząt, zwłaszcza naczelnych, ale może przeskoczyć na ludzi. Na szczęście eksperci twierdzą, że wirus jest trudny do przeniesienia na inne osoby i powinieneś być z kimś w długotrwałym kontakcie.

Lekarze twierdzą, że wczesne objawy są jak grypa: gorączka i dreszcze, ale wtedy wysypka może zacząć się na twarzy i rozprzestrzenić po całym ciele.

Wysypka może przemieszczać się po dłoni, podeszwach dłoni, a czasami po wewnętrznej stronie ust. Te wysypki mogą czasami być również bolesne.

„Większość ludzi wyzdrowieje po małpiej ospie bez żadnych problemów, a czasami pełne wyzdrowienie zajmuje od dwóch do czterech tygodni” – powiedział dr Rajiv Bahl z Orlando.

Naukowcy po raz pierwszy odkryli ospę małpią w latach 50. XX wieku i twierdzą, że jest ona powiązana z ospą prawdziwą, więc uważają, że ludzie zaszczepieni przeciwko ospie prawdziwej również powinni mieć ochronę przed ospą małpią.

READ  Szczepionki na COVID firmy Pfizer i Moderna mogą z czasem nie działać tak samo

„To coś, czego jeszcze nie powinniśmy wariować” – powiedział Bahl. „W tym momencie nie będzie tak jak COVID-19″.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top