Pioneer and Brave: Triumph for Stuff Journalism na Voyager Media Awards

RzeczyHistorie ustalające agendy pojawiły się w głównych kategoriach dziennikarskich na konkursie Voyager Media Awards 2021.

Praca edytora #MeTooNZ Alison Maw I Zapisz post redaktor Carmen Barahi Otrzymał szczególne uznanie, a sędziowie stwierdzili, że ich udział w prestiżowej kategorii Korespondent Roku „zaznaczył się wkładem w poprawę sytuacji społecznej w Nowej Zelandii”.

Na imprezie w Auckland w piątek wieczorem RzeczyDziennikarze i tytuły wygrali 19 z 66 kategorii – w tym wyścig o złoto prasa Gazeta – i zajęła drugie miejsce w pozostałych dziewięciu.

Po tym, jak Mao została wybrana Korespondentką Roku, sędziowie opisali jej historie o molestowaniu seksualnym jako „odważne i zdecydowane przedsięwzięcia zasługujące na najwyższe pochwały”.

Alison Mau MeToo Stories przyniosła jej nagrodę Reporter Roku.

Lawrence Smith

Alison Mau MeToo Stories przyniosła jej nagrodę Reporter Roku.

Barahi została uznana za Lidera Roku Wyzwolenia i zajęła drugie miejsce w pierwszej kategorii raportowania za swoją „pionierską” pracę.

Sędziowie pochwalili „niezwykłe przywództwo” Barahiego Rzeczyjest Nasza prawda Projekt i „znacznie szerszy wpływ na naszą branżę na zawsze zmieni dziennikarstwo nowozelandzkie – na lepsze”.

„Widać, że Carmen jest nie tylko wyjątkową redaktorką, ale także niezwykłą”.

Sędziowie przyznający nagrodę opisali Carmen Barahi jako "Niezwykłe i po prostu słabe".

Lawrence Smith / Rzeczy

Jurorzy nagrodzeni określili Carmen Barahi jako „niezwykłą zwyciężczynię”.

Nasza prawda Zdobył również nagrodę za najlepszą kampanię lub projekt redakcyjny.

„Carmen Barahi i personel zespołu byli już na naszym radarze z kampanią Matariki, która zaowocowała nowym świętem narodowym” – napisali sędziowie. „Ale Nasza rzeczywistość: nasza rzeczywistość Zniszcz to – i każde inne wejście – swoją głębią Przeprosiny za anty-maoryski rasizm W Aotearoa. Odważna kampania Staff, która obejmowała przyznanie się do niesprawiedliwego traktowania przez własne gazety ”.

Tā Mātou Pono z Stuff / Our Truth zdobył nagrodę za najlepszą kampanię otwierającą lub kategorię projektów.

Johnson Weathera / personel

Tā Mātou Pono z Stuff / Our Truth zdobył nagrodę za najlepszą kampanię otwierającą lub kategorię projektów.

prasa Ukończyła wiele kategorii gazet i wygrała Gazetę, Tygodnik i Metropolitalną Gazetę Roku, a także najlepszą pierwszą gazetę.

READ  Blockbuster: nowa komedia w miejscu pracy Netflix to w zasadzie Superstore-lite

Dzwonili sędziowie Prasa weekendowa „Gazeta South Island jest inteligentnie zaprojektowana i autentyczna, a jej fundamenty są inspirowane i pielęgnowane, starannie opowiedziane historie ludzi, którzy tam mieszkają”.

„The Prasa weekendowa Chodź z ich społecznościami i przedstawiaj ich historie ze współczuciem, autorytetem i pasją ”.

prasa Był „wyraźnym zwycięzcą” w kategorii Metropolitan Paper. Przez ostatnią dekadę, prasa Musiał opisać niektóre z największych i najtrudniejszych lokalnych historii w jej historii … Te traumatyczne wydarzenia ugruntowały gazetę i wydobyły z jej załogi to, co najlepsze ”.

Rzeczy Zajął drugie miejsce w tegorocznej kategorii aplikacji informacyjnych i był jednym z finalistów roku w serwisie informacyjnym.

W kategoriach raportowania umiejętne i przemyślane omówienie złożonych zagadnień zyskało redaktora klimatycznego Elois Gibson Nagroda środowiskowa. „Prawdopodobnie pomyślisz o historiach Eloise długo po ich przeczytaniu, co jest znakiem rozpoznawczym pierwszorzędnego dziennikarstwa” – powiedzieli sędziowie.

Korespondent krajowy Charlie Mitchell Został nazwany dziennikarzem naukowym roku, z napisem, że udało mu się to nadrobić. Tajemnicze szczegóły zanieczyszczenia azotem Zabawne ”.

Lorna Thornber Zdobył najlepszy raport – podróż. Sędziowie napisali: „W ciągu roku, w którym podróżowanie było niczym, Lorna Thornber niczego nie przeoczyła”. „Granice mogły się zamknąć i niebo jest puste, ale ten pisarz przypomina nam, że kreatywność może zwyciężyć nawet podczas pandemii”.

Mike White Zdobył nagrodę Writer of the Year – Long Form za „mistrzostwo w opowiadaniu długich historii”.

„Zaczyna się od tematów o znaczeniu ogólnokrajowym, dotyczy miesięcy – aw niektórych przypadkach lat – niestrudzonych, dogłębnych reportaży i zamienia to wszystko w dziennikarstwo, które zwraca uwagę czytelnika na ostatnie słowo i odbija się echem długo później”.

Florence Kerr została uhonorowana za swoją długą historię Tame Iti.

Mark Taylor / Staff

Florence Kerr została uhonorowana za swoją długą historię Tame Iti.

Jej „niesamowita” historia o Tammy Etty Korespondent krajowy wygrał Florence Kerr Nagroda za najlepszy scenariusz do spraw społecznych. „Ludzkie oblicze ciosu rasizmu, jaki nasza branża mogła popełnić, i odwaga, by opowiedzieć swoją historię, patrząc w lustro z powagą, były imponujące, podobnie jak poziom i jakość ekspozycji oraz fotografii”.

READ  Aktor Billy Apple, jeden z najwspanialszych, umiera w wieku 85

Andrea Vance Był wicemistrzem tegorocznego dziennikarza politycznego, Dana Johansen Był na drugim miejscu jako dziennikarz sportowy roku i Robbie Hayward To drugie miejsce w kategorii „Dziennikarz Studencki Roku”.

W kategoriach wizualnych Dział rzeczyCudowne łzy Gerkera cokolwiek Był to „niekonwencjonalny zwycięzca” w kategorii najlepszego filmu dokumentalnego. „cokolwiek To było nic innego jak opowiadanie historii na skalę światową ”.

Emma Barrett była główną postacią w filmie dokumentalnym Stuff Circuit, Emma.

Rzeczy

Emma Barrett była główną postacią w filmie dokumentalnym Stuff Circuit, Emma.

Ian McGregor Został nagrodzony tytułem dziennikarza wideo roku oraz Rosa Woods Przyszedł wicemistrz. Jurorzy powiedzieli: „Każda historia Iana jest pięknie wykonana, każda intencjonalna rama, a jego umiejętność opowiadania historii natychmiast nas wciągnęła.… Naprawdę wyjątkowe dzieło”.

Abigail Dougherty Zdobył nagrodę dla najlepszego polecanego filmu wideo za Sekret pani Muir, „Historia wspaniałego i nieoczekiwanego zwrotu akcji” sprawiła, że ​​publiczność chciała więcej.

Abigail Dougherty / Staff

Historycy netballu ujawniają niesamowitą historię kobiety stojącej za nazwiskiem w składzie drużyny.

Ricky Wilson Zdobył nagrodę Best Photography – Junior Award, a sędziowie stwierdzili, że jego zdjęcia „wyróżniały się silnym wpływem i cechami w opowiadaniu historii”.

David White Zdobył najlepsze zdjęcia – funkcje za jego „wciągające i sugestywne” zdjęcia i otrzymał drugie miejsce w kategorii „Najlepsza fotografia – wiadomości”.

Sprowadzenie scen „w centrum” protestu przeciwko „liczy się czarne życie”. Lawrence Smith Nagroda za najlepszą ilustrowaną opowieść / esej, natomiast Chris Skelton Był zdobywcą drugiego miejsca w kategorii Najlepsza fotografia – filmy fabularne.

Cecil Mayer Stypendystka dziennikarstwa zdrowotnego – im Hannah Martin Jest to numer dwa – którego użyjesz do zbadania ukrytych kosztów długich opóźnień w leczeniu zdrowia psychicznego.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *