Pisarz Gabriel García Márquez miał tajną córkę

Kolumbijski zdobywca literackiej Nagrody Nobla wita fanów i dziennikarzy przed swoim domem w swoje 87. urodziny w Mexico City, 6 marca 2014 roku.

Eduardo Verdogo / AP

Kolumbijski zdobywca literackiej Nagrody Nobla wita fanów i dziennikarzy przed swoim domem w swoje 87. urodziny w Mexico City, 6 marca 2014 roku.

Przez dziesięciolecia słynny kolumbijski pisarz Gabriel García Márquez nie pozwalał publiczności poznać intymnej strony jego życia: miał córkę z meksykańskim pisarzem, z którym na początku lat 90. miał romans.

Kolumbijska gazeta opublikowała ten pilnie strzeżony sekret Globalizm potwierdzone do Agencja prasowa przez dwoje krewnych noblisty autora, znanego z powieści takich jak Sto lat samotności i Miłość w czasach cholery.

García Márquez zmarł w Meksyku w 2014 roku, gdy tysiące jego czytelników ustawiło się w kolejce, aby zobaczyć jego trumnę w sali koncertowej. Był żonaty z Mercedes Barcha przez ponad pięć dekad i mieli dwoje dzieci, Rodrigo i Gonzalo. Przez większość swojego życia mieszkali w Mexico City.

El Universal powiedział, że na początku lat 90. García Márquez miał córkę z Susaną Cato, pisarką i dziennikarką, która pracowała z Garcíą Márquez nad scenariuszami do dwóch filmów i która przeprowadziła z nim wywiad w magazynie z 1996 r. Cato i García Márquez nazwali swoją córkę Indira : ma teraz niewiele ponad 30 lat z Jest stara i używa nazwiska swojej matki.

Czytaj więcej:
* Ogólny przegląd cudownych sposobów: Pochwała wspaniałej przyjaźni
* Tamariki Maori powinien być najwyższym priorytetem w kolejnej fazie wypuszczania szczepionki
* Antidotum: pięć szczęśliwych rzeczy do przeczytania dzisiaj, 10 stycznia
* Lawa z hiszpańskiego wulkanu zmierza w stronę morza. kontuzje

Shani Garcia Marquez, jedna z siostrzenic pisarza, powiedziała The Agencja prasowa która znała ją od lat o swojej kuzynce Indirze, ale nie wspomniała o niej w mediach, ponieważ jej rodzice zawsze prosili ją o dyskrecję w odniesieniu do życia osobistego wuja.

Gabriel Eligio Torres Garcia, który jest również bratankiem kolumbijskiej pisarki, powiedział, że kontaktował się z Indirą Cato za pośrednictwem mediów społecznościowych, chociaż nigdy nie spotkał jej osobiście.

READ  The Mills: Pełen skład kobiet, w tym Anika Moua i Rhea Hall, pojawia się na scenie w lipcu

„Moi kuzyni Rodrigo i Gonzalo powiedzieli mi o tym od niechcenia podczas zjazdu” – powiedział.

Pisarz z żoną Mercedes Barsha w 2010 roku.

Edgar Negret / Clasos.com / LatinContent / Getty Images

Pisarz z żoną Mercedes Barsha w 2010 roku.

Inni członkowie rodziny Garcíi Márqueza, powołując się na El Universal, powiedzieli, że nie mówili o byłej córce pisarza „z szacunku” dla Mercedes Barcha, która zmarła w sierpniu 2020 roku. Torres Garcia powiedział, że matka Indiry Cato, Susanna, również została oddzielona od córki. rodowód, aby utrzymać ją poza kręgiem światła mediów.

Indira Cato jest obecnie producentem filmów dokumentalnych w Mexico City. Zdobyła kilka nagród za film dokumentalny z 2014 roku o migrantach przechodzących przez Meksyk.

Rodzina Garcíi Márqueza powiedziała, że ​​nie chce, aby jej dane kontaktowe były udostępniane, ponieważ nie byli do tego upoważnieni, oraz Agencja prasowa Z Indiry Kato nie można skontaktować się niezależnie.

„Prowadzi bardzo artystyczny styl życia, jak wiele osób w tej rodzinie” – powiedziała Shani Garcia. „Jesteśmy tak szczęśliwi, że ona sama świeci.”

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top