Po ponownym wybuchu COVID-19, urzędnicy z Oregonu twierdzą, że jest to teraz „łagodny wirus”, w większości przypadków

Wariant COVID-19, omicron BA.2, jest badany według dr Jennifer Vines, urzędnika zdrowia hrabstwa Multnomah.

„To odnajdywanie ludzi, których odporność została osłabiona przez pierwotną falę Omicron, i ludzi, którzy jeszcze nie zostali zarażeni lub nie spotkali się z wirusem COVID” – powiedział Vines. „A to sprawia, że ​​są chorzy – nie strasznie chorzy, to nadal głównie łagodny wirus”.

Ze względu na zamieszanie i dyskomfort spowodowany chorobą, Departament Zdrowia Hrabstwa Multnomah w ostatnim czasie Zasugeruj, aby ludzie rozważyli założenie maski w miejscach publicznych. Mimo to, Vines powiedział, że to zalecenie jest standardowym przesłaniem zdrowia publicznego o zmniejszaniu ryzyka zarażenia się chorobą bardziej niż ostrzeżeniem, że COVID-19 wkrótce się rozprzestrzeni.

Modelowanie przeprowadzone przez Oregon Health & Science University wskazuje, że obecny wzrost zachorowań osiągnie szczyt około 10 czerwca, ale urzędnicy ds. zdrowia publicznego nie spodziewają się podobnego wzrostu liczby hospitalizacji lub poważnych chorób.

„Chcemy, aby ludzie się spotykali, chcemy, aby robili to, co jest dla nich ważne” – powiedział Vines.

Zdjęcie pliku OPB osób czekających na test na COVID-19 w witrynie testowej Oregon Convention Center obsługiwanej przez Curative, 6 stycznia 2022 r. W Oregonie ponownie rośnie liczba nowych diagnoz wirusa, ale urzędnicy ds. zdrowia publicznego nie spodziewają się dopasowania wzrost hospitalizacji lub ciężka choroba.

Christina Wentz-Graf / OPB

Zaleca, aby być na bieżąco ze szczepieniami, pozostać w domu, jeśli jesteś chory i nosić maskę w pomieszczeniach publicznych jako narzędzia, które pomogą zmniejszyć ryzyko zachorowania.

Szczepionki nie sprawdzają się dobrze w zapobieganiu infekcji, teraz, gdy podwarianty omikronowe są głównym źródłem choroby, powiedział Vines. Ponad połowa – 52% – z Przypadki zostały zgłoszone do Oregon Health Authority W kwietniu doszło do przełomowych przypadków, co oznacza, że ​​zaszczepiono osoby, które zachorowały.

READ  Alabama ustanowiła rekordową liczbę pacjentów z COVID-19 na oddziale intensywnej terapii 30 sierpnia

Ale Vines powiedział, że szczepionki nadal doskonale sprawdzają się w zapobieganiu poważnym chorobom. Omicron jest również łagodniejszą postacią choroby. Tak więc, podczas gdy w ciągu ostatnich dwóch tygodni liczba przyjęć do szpitala zaczęła ponownie wzrastać, liczba pacjentów korzystających z respiratorów lub na oddziale intensywnej terapii pozostawała niska, Według Oregon Health Authority.

Paxlovid, lek, który, jak wykazano, pomaga zmniejszyć ciężkość COVID-19, staje się również coraz bardziej dostępny w stanie dla osób z pewnymi schorzeniami, które narażają ich na ryzyko poważnej choroby – w tym osób z rakiem, osób z zespołem Downa, lub osoby w ciąży.

Zapytana o porady dla rodziców małych dzieci, które nie kwalifikują się jeszcze do szczepień, Vines podkreśliła, że ​​„popiera całą gamę decyzji rodzicielskich” dotyczących noszenia masek.

„Nie sądzę, aby istniała łatwa odpowiedź” – powiedziała. „Ale upewniając się, że rodzice wiedzą, że ogólnie jest to łagodna choroba dla tej grupy wiekowej – niezależnie od pociechy, jaką może zapewnić proces podejmowania decyzji, chcemy mieć pewność, że o tym wiedzą”.

Amelia Templeton i Lillian Mungo Hughes przyczyniły się do powstania tej historii.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top