Podczas drugiej najbardziej pracowitej Wigilii dokonano 193 transakcji eftpos

Cheree Kinnear zagłębia się w świąteczne zwyczaje zakupowe Kiwi. Wideo / NZ Herald

Nowozelandczycy ścigali się do sklepów w Wigilię, aby zrobić zakupy w ostatniej chwili, ale liczby pokazują, że zakupy były niższe niż w zeszłym roku.

Dane z Worldline pokazują, że 660 815 transakcji miało miejsce wczoraj od południa do 13:00, w najbardziej ruchliwej godzinie dnia.

W tym samym czasie w zeszłym roku było 678 812 transakcji – a rekordowy poziom w 2019 r. ustanowił 679 436 transakcji między godziną 12:00 a 13:00.

W szczytowej minucie wigilii tego roku, o godzinie 12.13, dokonano 11277 transakcji.

Kolejka utworzyła się przed Farro Grey Lynn o 8:30 w Wigilię.  Załączone zdjęcie
Kolejka utworzyła się przed Farro Grey Lynn o 8:30 w Wigilię. Załączone zdjęcie

Szef danych w Worldline NZ, George Putnam, powiedział, że zbiorcze dane pokazują, że klienci detaliczni wydali w tym roku więcej niż wcześniej, pomimo niższych danych.

„Na początku tego tygodnia, gdy przed Bożym Narodzeniem pozostało pięć dni handlu, dane Worldline pokazały, że poziom wydatków u głównych detalistów był w trendzie powyżej poziomów z tego samego okresu w zeszłym roku” – powiedział Putnam.

W ciągu jednej sekundy o godzinie 12.06:30 nastąpiły 193 transakcje, ale rekord został ustanowiony w zeszłym roku, osiągając szczyt 204 transakcji o godzinie 12.16:45.

W 2020 r. Worldline wydał 4,9 miliarda dolarów u głównych detalistów w ciągu sześciu tygodni poprzedzających Boże Narodzenie.

Na dzień 19 grudnia tego roku liczba ta wynosiła już 4,3 miliarda dolarów w tym samym 37-dniowym okresie.

„Będziemy mieć pełny podział ostatniego pełnego tygodnia podstawowych danych detalicznych przed Bożym Narodzeniem w poniedziałek po Boxing Day, ale w tym momencie wygląda na to, że 2021 wciąż jest na dobrej drodze, aby zobaczyć nowe rekordowe wydatki przed świątecznymi zakupami w Nowej Zelandii”. powiedział Putnam.

Wcześniej w tym tygodniu Greg Harford, dyrektor generalny Retail NZ, powiedział Ogłaszać Ogólnie rzecz biorąc, Święta Bożego Narodzenia były wolniejsze w zakupach w sklepach niż w poprzednich latach.

READ  Obejrzyj: Zburzono najwyższe kominy elektrowni w Australii

Powiedział, że jest to dodatek do przedłużającego się zamknięcia sieci detalicznych w Auckland i ciągłego wzrostu kosztów w całym sektorze.

Dodatkowym kosztem była konieczność zatrudnienia dodatkowego personelu lub pracowników ochrony, aby pomóc w zapewnieniu zgodności z Covid-19.

„Byliśmy w wielkim pośpiechu, kiedy Auckland wyszło z blokady, ale od tego czasu sytuacja jest dość chaotyczna”.

Przytoczył troskę o Covid-19 w społeczności oraz fakt, że wiele osób jest przyzwyczajonych do transakcyjnych zakupów online, co oznacza, że ​​ludzie nie wybierali rzeczy, które niekoniecznie znajdowały się na ich liście.

Harford powiedział, że ludzie robili zakupy ponownie wcześniej i że Czarny Piątek stał się „wielkim dniem zakupów” w roku.

Wczoraj Emma Wooster, dyrektor ds. korporacyjnych w Foodstuff, powiedziała, że ​​pracownicy jej sklepów szykują się do sezonu świątecznego, a sprzedaż brie i camembert potroiła się w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

„Kiedy dziś wieczorem drzwi się zamykają, jesteśmy w drodze do sprzedaży ponad miliona kukurydzy w ciągu ostatnich dwóch tygodni w sklepach Pak’nSave, New World i Four Square na North Island” – powiedziała.

„To odpowiada 57 zębom słodkiej kukurydzy na sekundę”.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top