Podczas pandemii powstaje coraz więcej małych firm

Nawet jeśli wiele osób zostało zmuszonych do ograniczenia fizycznych operacji z powodu zamknięcia, liczba nowych rejestracji dla małych firm już rośnie.

Dane z Australijskiego Biura Statystycznego (ABS) pokazuje wzrost W liczbie małych firm zarejestrowanych podczas pandemii – 15,2% wzrost w ciągu ostatniego roku obrotowego.

A w kwartale czerwcowym, który zakończył się nową blokadą Greater Sydney, liczba firm wzrosła o 1,4% i utworzono 34 000 firm.

ABS ujawnił również, które branże przeżywają boom, przy czym opieka zdrowotna i handel detaliczny – w tym e-commerce – znalazły się na szczycie listy ze wzrostem odpowiednio 7,2% i 6,3%.

Sektor budowlany odnotował największy wzrost działalności netto, ponieważ wzrósł z 16 603 do 410 839 firm.

Nie ma wątpliwości, że ten wzrost był napędzany przez Rządowy program budowy domów, który zapewnił 25 000 USD dotacji na projekty budowlane i remontowe i rozpoczął się w czerwcu 2020 r.

W tym samym czasie, gdy sektor małych przedsiębiorstw przeżywa nagły zielony strzał, dowody pokazują, że firmy były chronione przed niewypłacalnością dzięki wsparciu rządowemu.

Chociaż rząd federalny nie powrócił do wsparcia płacowego JobKeeper, które umożliwiło firmom zatrzymanie pracowników do 2020 r., rząd uruchomił federalny program pożyczek na wsparcie przedsiębiorstw, które Niedawno rozszerzony.

Korporacyjny regulator ASIC powiedział, że średnio 8000 firm jest rocznie zamykanych, ale liczba ta spadła drastycznie do zaledwie 4200 w ostatnim roku podatkowym.

Liczby ABS pokazują również, że wzrosła również liczba indywidualnych handlowców i małych organizacji wchodzących na rynek pracy.

READ  Sześć samochodów, którymi najbardziej cieszymy się z jazdy w 2024 r

W ciągu ostatnich 12 miesięcy odnotowano wzrost o 15,2% w firmach zatrudniających od jednego do czterech pracowników; Od 92 495 do 699 623 organizacji.

Ponadto nastąpił wzrost o 7,6% liczby firm zatrudniających od 5 do 19 pracowników.

W ciągu ostatniego roku podatkowego liczba firm zatrudniających nowych pracowników wzrosła o 13,6%, przy wzroście netto o 58 209 firm przechodzących z niezatrudniania do zatrudniania.

Alexi Boyd, dyrektor generalny Rady Małych Przedsiębiorstw, ABC powiedział Niepewność pandemii sprawiła, że ​​niektórzy chcą przejąć kontrolę nad swoimi karierami.

„Ludzie mówią:„ Cóż, nie mam tutaj szans na podwyżkę mojej pensji, jeśli pracuję na pełny etat w dużej firmie, ale mam większą kontrolę nad tym, ile mogę zapłacić za moje towary i usługi ”- powiedział Boyd .

Powiedziała, że ​​w szczególności pracownicy na stabilnych polach, na które od początku pandemii odnotował wzrost popytu, tacy jak specjaliści IT, założyli firmy, w których mogą pracować z domu.

„Może to być opłacalne miejsce na rozpoczęcie działalności, ponieważ istnieje prawdziwy niedobór wykwalifikowanych pracowników” – powiedział Boyd.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *