Podpisano umowę sprzedaży strony góry Ruapehu od strony Tūroa

Podpisano umowę sprzedaży strony góry Ruapehu od strony Tūroa

Podpisano warunkową umowę sprzedaży strony góry Ruapehu od strony Tūroa, przy czym planuje się przejęcie przez Pure Tūroa aktywów od Ruapehu Alpine Lifts.

W aktualizacji na swojej stronie internetowej spółka Pure Tūroa twierdzi, że „nadal ciężko pracuje i osiąga znaczne postępy” w związku z zakupem pól narciarskich.

Została uznana za preferowanego oferenta na Mount Ruapehu za poprzedniego rządu, wraz z Whakapapa Holdings, którego obecnie nigdzie nie widać podczas procesu przetargowego.

Ngāti Tūwharetoa wycofał swoją ofertę we wrześniu ubiegłego roku. W tym czasie wódz Uenuku Iwi, Aiden Gilbert, powiedział NZME, że Maorysi nie mają wystarczająco dużo do powiedzenia. „Przeżyliśmy całą tę porażkę z MBIE pod względem tego, co uznali za dobre i znaczące konsultacje. Jestem pewien, że wciągnęliśmy ich ponownie w tę kwestię i powiedzieliśmy [it’s] – Nie dość dobrze – stwierdził Gilbert.

Ruapehu Alpine Lifts zostało przekazane do administracji w październiku 2022 r. Obraz/plik

Na miesiąc przed odrzuceniem planów przetargowych minister rozwoju regionalnego Kerry Allan wraz z innymi ministrami napisała list z przeprosinami do iwi, wyrażając ubolewanie z powodu „wadliwych” konsultacji.

„Przyznajemy, że proces nie spełniał standardów dokładności, jakich można oczekiwać od Korony, ponieważ nie zapewniał terminowości i rzetelnych informacji – czyli dwóch niezbędnych składników dobrego zaangażowania” – stwierdzono w piśmie ujawnionym przez NZME.

Ruapehu Alpine Lifts zostało przekazane do administracji w październiku 2022 r., a w czerwcu ubiegłego roku zostało postawione w stan likwidacji w następstwie zakłóceń związanych z koronawirusem i złych sezonów narciarskich.

NZME ujawniło niedawno, że wartość aktywów Ruapehu Alpine Lifts jest znacznie niższa od pierwotnych szacunków, a miliony są w posiadaniu wielu wierzycieli, jak wynika z raportu syndyka RAL.

W zeszłym roku lodowiska zostały częściowo dotowane ze względu na kilka pakietów wydatków przekazanych przez Radę Ministrów, co umożliwiło zakończenie sezonu łyżwiarskiego w czasie składania ofert i toczących się rozmów.

READ  Sasha Borisenko: Decyzja o upiciu się późno w nocy stawia supermarkety w centrum uwagi

Departament Ochrony Środowiska oczekuje na przesłanie wniosków dotyczących wniosku Pure Tūroa dotyczącego eksploatacji po tej stronie góry Ruapehu. Spółka ma duże nadzieje na pozytywny wynik i spodziewa się podjąć ostateczną decyzję pod koniec marca.

Jeśli transakcja dojdzie do skutku, regionalna jednostka rozwoju gospodarczego i inwestycji MBIE będzie posiadać 25 procent udziałów w spółce.

Pure Tūroa pozytywnie patrzy w przyszłość lodowisk, podpisując warunkową umowę. W aktualizacji firma stwierdziła, że ​​może teraz wykonać wiele pracy, „aby zapewnić Tūroa najlepszą formę zimą 2024 r.”.

Pure Tūroa nazwał tę aktualizację „krokiem naprzód”.

Nie ma jeszcze żadnych planów dotyczących strony góry Whakapapa, chociaż burmistrz dystryktu Ruapehu Weston Kirton powiedział niedawno NZME, że spodziewa się, że ludzie „zobaczą nowy sezon z dwoma odrębnymi podmiotami o różnych strukturach”.

Azaria Howell jest reporterką multimedialną mieszkającą w Wellington i bacznie obserwującą region. Dołączyła do NZME w 2022 roku i żywo interesuje się decyzjami władz miejskich, mieszkalnictwem socjalnym i transportem.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *