Pokonał Tommy’ego McCarthy’ego o tytuł mistrza Europy w Polsce

McCarthy, który spadł do 20-5, trzymał pas w 2021 roku, zanim został wyparty przez Chrisa Billuma-Smitha i przegrał rewanż z Anglikiem.

Widząc, jak we wrześniu planowany strzał na mistrza WBA Orsona Goulamiriana nie powiódł się, miał nadzieję, że zwycięstwo popchnie go do walki o tytuł mistrza świata, ale teraz jest to tak odległe jak nigdy dotąd.

Dwie porażki Cieślaka w karierze zaowocowały walką o tytuł mistrza świata, więc z pewnością jest operatorem najwyższej klasy i to było widać.

Mistrz rozpoczął agresywnie, wychodząc na przód, uderzając McCarthym parą haków i zachowując cierpliwość. Okrągły.

W drugiej sekundzie zawodnik z Belfastu otworzył się nieco bardziej, wybierając momenty do uderzenia z lin, ale nad jego prawym okiem pojawiła się rana, która zdawała się sugerować pędzącego Cieślaka.

McCarthy pokazał, że jest bardzo pilny, gdy McCarthy uwolnił ręce i odniósł pewien sukces, ale nawet Cieślak, który celował nisko, rozpoczął walkę w trzeciej tercji.

Na początku czwartej tercji ponownie złamał głowę McCarthy’emu i odzyskał równowagę, ale zawodnik z Belfastu nie był w stanie wytrzymać presji, ponieważ jego ruchy sprawiły, że był nieuchwytny i wrócił do domu o własnych siłach.

Był taki moment w piątym meczu po wymianie, kiedy po raz pierwszy Czyślak położył się na plecach i wyglądał na nieco zmęczonego, a McCarthy usiadł na linach z podniesionymi rękami, żeby się upewnić, że tak nie jest. Zwabiony w pułapkę, ale zaczął oznaczać mistrza.

Z pewnością walka była zacięta, gdy mecz wkroczył w drugą połowę, ale Cieślak zdawał się panować nad sytuacją, a podejrzenia potwierdziły się w siódmej kwarcie.

Gdy McCarthy wycofuje się do narożnika, Cieślak zdaje sobie sprawę, że tam jest i uwalnia ręce, próbując zasłonić McCarthy’ego, ale dwie lewe ręce go powalają. Przełamał rachubę, ale Cieśluk dobiegł do mety, po czym rzucił się do przodu, a podanie padło, co skłoniło sędziego Giuseppe Cuaderone do machnięcia ręką.

READ  Rządzie, krewni czekają na oficjalny komunikat z Polski Wiadomości Kochi

Cieślak będzie miał teraz kolejną szansę na zdobycie tytułu mistrza świata, ale wszelkie nadzieje McCarthy’ego na zdobycie tytułu mistrzowskiego wydają się płonąć, gdy ten zastanawia się, co przyniesie przyszłość.