Polak Andrzejczak zdobywa tytuł ITF J30 Week 1

Polscy tenisiści Marcin Andrzejczak pokonali rodaka Juliusza Stańczyka w pierwszym tygodniu zawodów ITF World Tennis Tour Juniors w Eco Tennis Club w Kigali.

Rozstawiony z czołówki Andrzejczak pokonał Stańczyka (2) w setach 6:2, 6:0 i zdobył tytuł mistrza w pierwszym tygodniu. Pierwszy tydzień trwał od 22 do 27 kwietnia. Tydzień 2 trwa od poniedziałku 29 kwietnia do 4 maja.

Kigali 2023 okazało się szczęśliwe dla Polaka, który wygrał oba tygodnie tego samego turnieju i zdobył swój trzeci z rzędu tytuł ITF J30.

Podczas edycji 2023 zwyciężył już w pierwszym tygodniu Pokonał Juniora Hakisumwamiego z Rwandy 6-2, 6-2 Zanim W finale drugiego tygodnia pokonał rodaka i sobotniego finalistę Stancica 6:2, 6:2..

Jest to turniej dla graczy poniżej 18 roku życia, którego celem jest zdobycie punktów rankingowych, które umożliwią im karierę zawodową. Zwycięzca otrzymuje 30 punktów, od których wywodzi się tytułowa nazwa J30.

W pierwszym tygodniu zawodów wzięło udział 67 zawodników z 24 krajów. Najwięcej uczestników – gospodarzy Rwandy – było 17, w tym 12 chłopców i 5 dziewcząt.

Hagiswumwani, 16-letni junior z Rwandy, przegrał w półfinale gry pojedynczej ze Stancicem 7:6(3), 3:6, 6:1 w trzech setach trwających dwie i pół godziny..

W innym przypadku Andrzejczak i ewentualny wicemistrz Stańczyk odłożyli mecz na bok i zwyciężyli w grze podwójnej mężczyzn, pokonując w finale Claude'a Ishimwe i jego włoskiego partnera Alessandro Gatto 6:3, 6:2.

W kategorii kobiet Serbka Stella Djimovic (3) pokonała Belgijkę Anouk Vandevelde (2) 6:2, 6:3 i zwyciężyła w pierwszym tygodniu.

Następnie Djimovic wraz z Amerykanką Nehą Krishnan pokonały w grze podwójnej kobiet Sanovę (Czechy)/Shanvitę Reddy Nugalę (Indie) 6:3, 6:1.

Według urzędnika Rwandyjskiej Federacji Tenisowej (RTF), który jest członkiem komitetu organizacyjnego, pierwszy tydzień przebiegł dobrze i mają nadzieję, że drugi tydzień będzie jeszcze lepszy.

„Musimy zdobyć wystarczające doświadczenie w zakresie hostingu i konfiguracji” – powiedział urzędnik Czasy Sportu.

READ  Puchar Świata w skokach narciarskich | Sport narodowy

„Ponieważ jest to coroczne wydarzenie, a wycieczki są drogie, istnieje szerszy plan przybliżenia międzynarodowych turniejów naszym graczom”.

W trwającym turnieju ITF World Tennis Tour Juniors Hiszpania, Polska, Kenia, Belgia, Serbia, Indie, USA Włochy, Filipiny, Holandia, Czechy, Izrael, Australia, Chiny, Irlandia, Burundi, Wielka Brytania Francja, Szwajcaria, Japonia, DRK , Ghana, Republika Południowej Afryki, Tajpej i kraj-gospodarz Rwanda.

Turnieje ITF J30 odbywają się niecałe dwa miesiące po tym, jak Kigali po raz pierwszy było gospodarzem turnieju ATP Challenger 50.

Rwanda zorganizowała dwa kolejne mecze w ciągu dwóch tygodni. W turnieju wzięło udział ponad 60 zawodników z 20 krajów.

Pierwszy tydzień trwał od 26 lutego do 3 marca, a drugi tydzień od 4 do 10 marca.

Polski kwalifikator Kamil Majrczak wygrał w pierwszym tygodniu swój czwarty tytuł ATP Tour, podczas gdy Argentyńczyk Marco Trungelliti zdobył swój trzeci tytuł (ATP Challenger) w drugim tygodniu.

W weekend w Ecology Tennis Club w Kigali zakończył się turniej juniorów ITF World Tennis Tour.
Polak Andrzejczak zdobywa tytuł ITF J30 Week 1 Kurtuazja
Federacja Tenisowa Rwandy przemawia na zakończenie turnieju juniorów ITF World Tennis Tour w klubie tenisowym Ecology w Kigali.
W finale gry pojedynczej kobiet Serbka Stela Djimovic (3) pokonała Belgijkę Anouk Vandevelde (2) 6:2, 6:3. szacunek