Polak David Gadzik wygrywa sobotnie zawody slopestyle w Big White – Kelowna News

Saturday Gold Invitational Slopestyle Zawody rowerowe w Big White Zwycięski bieg przyszedł w przedostatnim biegu dnia i padł na drut.

Max Langley z Calgary zasiadł wygodnie na pierwszym miejscu z wynikiem 87,00, podczas gdy Polak David Gadzik (27 lat) wykonał niesamowitą ostatnią serię pod koniec ostatniego dnia i wygrał rywalizację z wynikiem 94,00.

19-letni Ben Thompson z Squamish zajął trzecie miejsce z 82,66.

Godzik zabrał do domu 9176$ nagrody pieniężnej, Langley za drugie miejsce zarobił 5735$, a Thompson otrzymał 3441$ za trzecie miejsce.

Impreza slopestyle, której gospodarzem był zawodowy rider Tom Van Steenbergen, zakończyła trzydniowy festiwal kolarski Freeride Days w Big White, który rozpoczął się w czwartek.

Setki widzów w każdym wieku przybyło, aby zobaczyć, jak zawodowi sportowcy z całego świata startują na torze slopestyle, zbudowanym na wschód od Happy Valley Lodge w Big White.

Wyrzucając spiny, flipy, spiny barowe i inne triki ze skoków, zawodnicy mieli dwie próby, aby bezbłędnie zjechać po torze.

Pogoda bardzo dobrze współgrała ze słonecznymi i ciepłymi temperaturami, chociaż po południu wzmógł się wiatr, powodując niewielkie opóźnienia w jeździe.

24-letni Langley musiał zadowolić się drugim miejscem, dzięki czemu zdobył upragnioną dziką kartę na przyszły weekend w zawodach slopestyle Red Bull Joyride w Whistler’s Crankworx. Teraz, po raz dziesiąty, Joyride jest szczytem kolarstwa slopestyle.

Katzic będzie przyzwyczajony do stania na podium po tym, jak wcześniej w weekend zajął pierwsze miejsce w zawodach slopestyle w Silverstar Bike Park. Wcześniej, w lipcu, zdobył złoty medal w imprezie dirtowej BMX na X Games w Kalifornii.