Polak Kasmarek zdobył tytuł mistrza Europy na 400 m z czasem 48,98. Będzie zawodnikiem Igrzysk Olimpijskich w Paryżu

Polak Kasmarek zdobył tytuł mistrza Europy na 400 m z czasem 48,98.  Będzie zawodnikiem Igrzysk Olimpijskich w Paryżu

RZYM (AP) — amerykański indywidualizm Sidneya McLaughlina-Levrona Ponieważ do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu pozostało niecałe 50 dni, bieg na 400 m prowadzi zgodnie z oczekiwaniami.

Nikisha Price z Jamajki Niedaleko pozostaje Polka Natalia Kazmarek.

W poniedziałek Kazmarek na Mistrzostwach Europy w lekkoatletyce uzyskała czas 48,98 sekundy i trzeci dzień z rzędu kobieta przekroczyła barierę 49 sekund.

Price otworzył wynik 48,89 dla Arkansas na mistrzostwach NCAA w sobotę. Następnie w niedzielę w Nowym Jorku McLaughlin-Levrone odpowiedział wynikiem 48,75.

W Rzymie Kaczmarek na ostatnich metrach wyprzedził Irlandczyka Rhasidata Adeleke i pobił 48-letni rekord Polski Ireny Szewińskiej wynoszący 49,28, ustanawiając tym samym najszybszy czas Europejki w tym stuleciu.

„Początkowo marzyłem o rekordzie Polski, ale ten 48,98 przerósł moje wyobrażenia” – powiedział Kasmarek, srebrny medalista ubiegłorocznych mistrzostw świata.

Adeleke, która pomogła Irlandii zdobyć złoto w sztafecie 4×400 metrów stylem zmiennym, uzyskała czas 49,07 sekundy i zdobyła srebrny medal. Brązowy medal zdobył Holender Liege Klaver z czasem 50,08 sekundy.

W biegu na 4000 m mężczyzn Belg Alexandre Doom pobił rekord mistrzostw, wygrywając z czasem 44,15 sekundy, wyprzedzając Brytyjczyka Charlesa Dobsona (44,38) i Holendra Leemervina Bonevacię (44,88).

Doszło do zamieszania po rzucie młotem, gdy gospodyni z Włoch Sarah Fantini pokonała trzykrotną obrończynię mistrzyni olimpijskiej Anitę Włodarczyk i zdobyła złoto.

Uciszył kibiców, gdy Szwajcar Timothe Mumenthaler wygrał bieg na 200 m, czyli złoto 4×100 000 Włochów w czasie 20,28, pokonując Filippo Tortu, który zwyciężył na 200 m w czasie 20,28.

„To stracona szansa” – powiedział Tortu. „Złoto jest w zasięgu ręki. Nie biegam zbyt dobrze. Szkoda, że ​​nie mogę świętować w ten piątek.