Polestar przygotowuje się do uruchomienia w Nowej Zelandii całkowicie elektrycznego Polestar 2 – Aktualności

Kilka lat temu Polestar była nazwą, której można by się spodziewać jedynie w wyczynowych modelach Volvo. Obecnie Polestar jest samodzielną marką, która produkuje wyłącznie elektryczne modele o wysokich osiągach.

Niedawno potwierdzono, że szwedzka marka z doskonałymi osiągami elektrycznymi pojawi się w Nowej Zelandii, a Polestar 2 stanie się pierwszym samochodem marki sprzedawanym lokalnie.

Giltrap Group z siedzibą w Auckland została wyznaczona na oficjalnego przedstawiciela Polestar Automobiles i zajmie się lokalną dystrybucją oraz sprzedażą.

Co ciekawe, zakup Polestara w Nowej Zelandii będzie procesem w 100% cyfrowym, uzupełnionym przez fizyczną witrynę handlową znaną jako Destination Polestar.

„Cieszymy się, że możemy wprowadzić firmę Polestar do Nowej Zelandii, która jest jednym z wiodących światowych producentów odnawialnej energii elektrycznej”, powiedział Nathan Furshaw, prezes Polestar Asia Pacific.

„Jako marka premium z napędem elektrycznym znaleźliśmy naturalnego partnera w grupie Giltrap i cieszymy się, że możemy dołączyć do ich portfolio marek samochodowych premium i premium”.

„Wierzę, że jako dedykowana marka pojazdów elektrycznych Polestar jest prawdziwym konkurentem dla branży, a Giltrap Group jest podekscytowana faktem, że jest oficjalnym przedstawicielem Polestar w Nowej Zelandii”, mówi Bruce Fowler, Brand Manager w Polestar New Zealand.

„Nie możemy się doczekać, aby wprowadzić Kiwis do doświadczenia Polestar i nie ma wątpliwości, że pojazd taki jak Polestar 2 stanie się wiodącym na rynku pojazdem elektrycznym. rządowy program zniżek na czyste samochody”.

Jako debiut Polestar w Nowej Zelandii, całkowicie elektryczny Polestar 2 wydaje się być doskonale kompetentnym pakietem. W kraju do oferty dołączą trzy modele, Każdy oferuje połączenie wydajności i zasięgu.

Jednosilnikowa wersja standardowa będzie wyposażona w silnik elektryczny o mocy 165 kW / 330 Nm i pakiet akumulatorów o mocy 69 kWh. Wersja jednosilnikowa dalekiego zasięgu zwiększa pojemność akumulatora do 78 kWh i obejmuje układ napędowy 170 kW / 330 Nm. Najdoskonalszy wariant z dwoma silnikami dalekiego zasięgu obejmuje dwa silniki elektryczne i akumulator 78 kWh o łącznej mocy 300 kW i 660 Nm.

READ  Trivago ukarał grzywną w wysokości 48 milionów dolarów za wprowadzające w błąd stawki w Australii

Szczegółowe ceny i specyfikacje wraz z książkami zamówień online zostaną opublikowane później w 2021 roku.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *