Polka Iga Sviatech zdobywa drugi tytuł French Open, pokonując Amerykanina Koko Koffe

Numer jeden na świecie Iga Swiatek z Polski pokonała Amerykankę Koko Koffe 6-1 6-3 i zdobyła tytuł French Open kobiet w singlu.

To już drugi tytuł Wielkiego Szlema dla 21-letniego Szweda, który zdobył Krzyż Rolanda w 2020 roku.

Zwycięstwo na dworze nad 18-letnim Kaufem, który grał w swoim pierwszym finale Wielkiego Szlema, przedłuża zwycięską passę Swedka do 35 meczów.

Swedek, który przed rozpoczęciem Majora kortu był postrzegany jako faworyt, pięciokrotnie w dwóch setach złamał serwis Coffina, kończąc mecz na swoim pierwszym punkcie meczowym po godzinie i ośmiu minutach.

To najdłuższy wiek niepokonanej Szwedki Venus Williams w 2000 roku.

Tenisistka w niebieskiej sukience macha pięścią i świętuje z tłumem na korcie ceglastym
Zwycięstwo w Paryżu przedłużyło zwycięską passę Szwecji do 35 meczów.(Reuters: Yves Herman)

Świątek wygrał ostatnie sześć meczów w tym roku z wynikiem 42:3.

23-krotna mistrzyni wielkoszlemowa Serena Williams nie grała od prawie roku, a trzykrotna mistrzyni major Ash Party ogłosiła, że ​​wycofała się z rankingu nr 1 w marcu w wieku 25 lat.

Dzięki temu Świątek znalazł się na czele rankingów WTA.

Jej ostatnia porażka przyszła w lutym do mistrzyni Roland Cross 2017 Jeleny Ostapenko.

Świątek ma grę, która działa na wszystkich powierzchniach, ale jego największe hity pochodzą z czerwonej gliny.

Jego zwycięstwo w Paryżu w 2020 roku przyniosło mu wyróżnienie bycia pierwszym graczem z Polski, który zdobył tytuł Grand Slam Singles.

Rafael Nadal zmierzy się z Casparem Rootem w niedzielnym finale mężczyzn.