Polska aresztuje Rosjanina podejrzanego o szpiegostwo

Polska aresztuje Rosjanina podejrzanego o szpiegostwo

26 marca 2018 r. przez bramę budynku ambasady rosyjskiej w Warszawie wyjechał samochód. REUTERS / Kacper Pempel / File Photo

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

WARSZAWA, 12 kwietnia (Reuters) – Rzecznik koordynatora służb specjalnych polskiego ministra poinformował we wtorek, że Polska aresztowała i oskarżyła obywatela Rosji o szpiegostwo.

Stosunki między Rosją a krajami, które kiedyś znajdowały się w sowieckiej strefie wpływów, od dawna są napięte, ale inwazja na Ukrainę wzbudziła podejrzenia co do motywów Moskwy.

Mężczyzna mieszkał i pracował w Polsce przez 18 lat. Został zatrzymany 6 kwietnia i będzie przetrzymywany w areszcie przez trzy miesiące, poinformował rzecznik w oświadczeniu.

„Dowody zgromadzone przez wojskowy kontrwywiad, osoba poinstruowana przez rosyjskie służby specjalne, zebrała informacje o gotowości wojskowej Sił Zbrojnych RP i wojsk NATO” – dodał.

W marcu Polska wydaliła 45 rosyjskich ambasadorów podejrzanych o służbę w rosyjskim wywiadzie, a Moskwa w odwecie wydaliła w tym miesiącu 45 polskich ambasadorów. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Anny Vladorsak-Chemsuk; Montaż: William McLean

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Gwiezdny sezon w Polsce kończy się porażką w OT | Wiadomości, sport, praca

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *