Polska i Niemcy wygrały pierwszego dnia Światowej Sztafety Lekkoatletycznej

W sumie 23 drużyny zakwalifikowały się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, a dwa tytuły zostały rozstrzygnięte w dniu otwarcia w Sorso

Pierwszego dnia Światowej Sztafety Lekkoatletycznej w Sorzo w sobotę (1 maja) gospodarz Polski wygrał 2x2x400m, wygrywając sztafetę promu kosmicznego.

Piąta edycja imprezy została rozegrana w zwykłych i zimnych warunkach na Cavernous Silesian Stadium, ale była to przede wszystkim duża aktywność dla widzów online, co dało narodom możliwość zakwalifikowania się do Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata w Oregonie w przyszłym roku. . .

W dniu zdominowanym przez bieg 4x100m i 4x400m polski biegacz na 800m Jonah Joswick i 400m przez płotki Patrick Tobek (poniżej) pokonali Kenię i Słowenię 2x2x400m na ​​3: 40,92m. Każda drużyna miała dwóch biegaczy, którzy pokonali naprzemiennie odcinki na 400 m, co często jest kwestią taktyczną, ponieważ biegacze nie angażują się zbytnio w wysiłek na pierwszym okrążeniu.

Sztafeta statku kosmicznego Sprint Obstacles Niemieccy sportowcy Monica Sabalska, Eric Paulneweit, Anne Weigold i Gregor Dropper wygrali z Polski i Kenii 56,53.

Kraj gospodarza zakończył się mocno z Damienem Sigierem w ostatnim meczu, ale miał więcej do zrobienia, a Niemcy były faworytem.

W biegach było wielu znanych sportowców. Femke był szczególnie zajęty, ponieważ podzielił kotwicę 49,81 dla Holandii na biegu 4x400m, nawet przed uruchomieniem mieszanego biegu 4x400m.

Wielka Brytania miała tylko 4 x 400 mi awansowała do niedzielnego finału kwartetu kobiet. Ama PB, Joey Clark, Jesse Knight i Jessica Turner wygrywali z Niemcami 3: 28.83.

W sztafecie mieszanej Rafa Youssef, Lauai Nielsen, Emily Diamond i Lee Thompson również zajęli czwarte miejsce z finałem kwalifikacyjnym 3: 17.27.

Drużyna mężczyzn 4 × 400 m wypadła w upale, jednak kiedy James Williams upadł w rewanżu, Kevin Medzer i Twain Cowan wyszli wystarczająco wysoko, by wystartować po tym, jak Joe Fryer przebiegł pierwszy mecz wcześniej. Zajęli piąte miejsce w 3: 10.63.

READ  Newmark ogłasza zawarcie umowy z wiodącą grupą obsługi nieruchomości komercyjnych w Polsce

Ostatni dzień dla odwiedzających Wielką Brytanię jest na czerwonym przycisku BBC i na stronie internetowej BBC Sports od 18.10.

» Aby uzyskać najnowsze wiadomości sportowe, relacje z wydarzeń i aktualizacje, sprawdź Strona główna AW Nasze kanały w mediach społecznościowych Świergot, Facebook I Instagram

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *