Polska i Ukraina łączą przemysł zbrojeniowy i koordynują obronę powietrzną

Polska i Ukraina łączą przemysł zbrojeniowy i koordynują obronę powietrzną

WARSZAWA, Polska — Ponieważ oczekuje się, że wojna na Ukrainie zdominuje porządek obrad szczytu NATO rozpoczynającego się dzisiaj w Waszyngtonie, rząd w Kijowie podpisał umowę o współpracy w dziedzinie obronności z jednym ze swoich najbardziej zagorzałych sojuszników, Polską.

Porozumienie, podpisane 8 lipca w Warszawie przez polskiego premiera Donalda Tuska i prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, wzywa do polskiego wsparcia w integracji ukraińskiego sektora obronnego z zachodnimi partnerami. Atak.

W wydanym przez swój gabinet oświadczeniu Tusk powiedział, że podczas szczytu jego kraj będzie naciskał na sojuszników, aby przyspieszyli proces przyjmowania Ukrainy do NATO i usprawnili pomoc sojuszu dla Kijowa.

„W Waszyngtonie Polska bardzo aktywnie promuje przystąpienie Ukrainy do NATO” – powiedział Zełenski na konferencji prasowej po formalnym podpisaniu paktu obronnego.

W umowie dwustronnej stwierdza się, że Polska wspiera integrację sektora obronnego Ukrainy w „ramach obronności i bezpieczeństwa NATO i UE” – zgodnie z tekstem umowy. Partnerzy ogłosili także, że będą wspierać dalszą współpracę przemysłową pomiędzy polskimi i ukraińskimi graczami z branży.

„Uczestnicy będą współpracować na rzecz stworzenia korzystnych warunków dla polskich przedsiębiorstw zbrojeniowych do lokowania produkcji również na Ukrainie” – zgodnie z umową. „Ponadto chcą włączyć ukraińskie firmy w łańcuchy produkcyjne sprzętu wojskowego”.

Kolejna kluczowa część dokumentu dotyczy potrzeby współpracy w zakresie obrony powietrznej między Polską a Ukrainą w obliczu ciągłej agresji Rosji. W marcu 2024 r. rosyjski rakieta na krótko naruszyła polską przestrzeń powietrzną podczas aktywnego ataku rakietowego na Ukrainę. Incydent spowodował, że Polskie Siły Powietrzne uziemiły swoje myśliwce F-16.

Zgodnie z porozumieniem uczestnicy są zgodni co do konieczności kontynuowania dwustronnego dialogu oraz dialogów z innymi partnerami, mających na celu zbadanie możliwych przesłanek i wykonalności przechwytywania ukraińskich rakiet powietrze-powietrze i UAV przy użyciu akronimu. Do bezzałogowych statków powietrznych lub dronów.

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *