Polska i Ukraina prowadzą pierwszego dnia Vols: European Hockey Federation

Polska i Ukraina po jednym dniu prowadzą w Valais Mistrzostwa Europy Kobiet w hokeju na lodzie 5, obie wygrywając dwukrotnie.

W grupie B gospodarze, Polska, wygrali mecz 21:1 z wczesną Gruzją, po pięć goli Amelii Caterli i Pauli Slavinskiej. Wyzwanie Bikrii Kwakajelitsa dało Gruzji pierwszego gola na tym etapie.

I odnieśli imponujące zwycięstwo 5-2 nad Szwajcarią. Wznoszący się strzał Sophie Stamps z połowy dał Szwajcarowi wczesne prowadzenie, ale trwało to mniej niż 15 sekund, gdy Monika Polewczak podkradła się do linii bazowych.

Strzał z rzutu wolnego Nataszy Sucińskiej z rzutu wolnego, a następnie potężne uderzenie Pauli Slavinskiej dało wynik 3:1 do przerwy. Decydujący czwarty gol padł po strzale Polaka w słupek, a wybicie Szwajcarów padł tylko Polewczakowi, który pięknie wpakował go do siatki.

Carina Zimmerman cofnęła jednego, ale zgrabny ruch zespołowy został wykończony przez Caterlę.

Wcześniej Szwajcar wygrał ciasną sesję otwarcia po świetnym meczu z Turquievem. Sarah Sepf pchnęła Szwajcarię do przodu, ale Berihan Cinar i Fatma Songul Guldekin objęli prowadzenie w 12. minucie.

Ale trzy szybkie gole Sophie Stamps, Tamary Trosch i Sepfa dały im do przerwy 4:2. Stephanie Weber postawiła ich dalej jasno, ale Sinar podtrzymała tureckie nadzieje swoim drugim uderzeniem, ale zostali pokonani 5-3.

Georgia również przegrała z Walią w swoim drugim meczu, tym razem 8:2, gdy Joan Westwood poprowadziła swoją drużynę do wygodnego zwycięstwa.

Strzelił trzy dla Gruzji, ponieważ byli zbyt silni.

W grupie A Ukraina była pod koniec pierwszego dnia w nastroju do zdobywania punktów z dwoma zwycięstwami na swoim koncie. Wygrali 10: 0 ze Szwecją, a Olha Honcharenko strzelił osiem bramek w pierwszej połowie i zdobył hat-tricka.

Pokonali Słowację 14:1, a Karina Leonova strzeliła cztery gole, co zwiększyło ich dorobek i objęło prowadzenie w grupie.

READ  Klein awansowała do Pucharu Polski w Warszawie

Holandia i Austria to inne drużyny w grupie A ze 100% rekordem. Austria wygrała emocjonujący mecz ze Słowacją, a Barbora Bucherova zapewniła Słowakom prowadzenie.

Kluczowe zaklęcie sprawiło, że Austria strzeliła trzy gole w 13. minucie – prowadziła kapitan Louisa Meyer – i zbudowała prowadzenie 4: 2 po pierwszej połowie, pokonując 10: 4.

Holendrzy wygrali dzisiejszy mecz, pokonując Szwecję 15:2. Hat-tricki Bente van der Veldt i Danique van der Veerdonk zdobyły pięć bramek w pierwszych pięciu minutach i przypieczętowały zwycięstwo. Kapitan Szwecji Klara Mossberg strzeliła pierwsze 5 goli swojego kraju w reprezentacji seniorskiej po dwóch bramkach w ostatnich ośmiu minutach.

W drugim dniu czwartku wyścig o miejsca w play-offach nabiera tempa, ponieważ w programie jest jeszcze osiem meczów grupowych.