Polska jest już bliska pokonania inflacji, mówi lider partii rządzącej

Polska jest już bliska pokonania inflacji, mówi lider partii rządzącej

(Bloomberg) – Polska jest bliska przezwyciężenia presji inflacyjnej i od lat robi to bez szkody dla gospodarki, powiedział lider partii rządzącej Jarosław Kaczyński.

Polska polityka ma na celu ochronę krajowego rynku pracy – powiedział Kaczyński w sobotę w Janowie Lubelskim na wschodzie kraju. Dodał, że nadmierna reakcja na nagłe podwyżki cen po inwazji Rosji na Ukrainę w 2022 r. może zdusić wzrost kraju nawet na sześć lat.

W większości Polacy byli chronieni przed wzrostem cen przez szybko rosnące płace, obniżki podatków i różne dotacje, powiedział Kaczyński. „Teraz, gdy oczekuje się, że inflacja będzie spadać co miesiąc, możemy powiedzieć, że nasz dobrze przemyślany plan się powiódł” – powiedział.

Prawicowa partia Kaczyńskiego Prawo i Sprawiedliwość, rządząca od 2015 roku, prowadzi w sondażach i liczy na kolejne zwycięstwo w tegorocznych wyborach parlamentarnych.

Spotyka się z krytyką ze strony opozycji, że hojne wydatki socjalne podsyciły inflację, popychając Polaków w kryzys kosztów utrzymania. Opozycja stwierdziła, że ​​polski bank centralny zbyt wolno podnosi oficjalne stopy procentowe, które obecnie wynoszą 6,75%.

73-letni Kaczyński ponownie wystąpił publicznie po przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi. Na sobotnim wiecu, który koncentrował się na inwestowaniu w lokalną infrastrukturę, włączył się w kampanię Prawa i Sprawiedliwości, mówiąc, że jego partia dotrzymała większości obietnic wyborczych od upadku komunizmu w Polsce w 1989 roku.

Prawo i Sprawiedliwość nie nakreśliło nowych głównych planów wydatków na najbliższe cztery lata. Zamiast tego Kaczyński obiecał, że dług publiczny spadnie z 49% w ubiegłym roku do 48% PKB do końca 2023 roku.

©2023 Bloomberg LP

READ  Adrien Meronc jest o krok od stworzenia historii Tour w Polsce

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *