Polski operator faz, Polsky CC Electroenergetics (BSE), ogłosił na swoim koncie na Twitterze, że moc zainstalowana w kolektorze słonecznym pod koniec marca osiągnęła 4469 MW.

W pierwszych trzech miesiącach roku nowo zainstalowana moc PV wynosiła około 533 MW. Dla porównania w tym samym okresie 2020 roku łączna liczba nowych systemów PV podłączonych do sieci w kraju wyniosła 400 MW.

Polska osiągnęła 3,9 gigawata całkowitej energii słonecznej do końca 2020 r., Co oznacza wzrost z 1,3 gigawata do końca 2019 r. 486 MW Pod koniec 2018 roku. Liczba parków słonecznych podłączonych do sieci rośnie, głównie ze względu na szybki wzrost odnotowany w ubiegłym roku.

Oczekuje się, że Polska osiągnie 7,8 gigawata słońca do 2030 r. Do połowy bieżącej dekady, wyznaczonego w Krajowym Planie na rzecz Energii i Klimatu. Przedsiębiorstwo Energii Odnawialnej (IEO).

Według innego niedawnego komentarza Raport IEO, Deweloperzy otrzymali w zeszłym roku wstępne pozwolenia na przyłączenie faz na 4,4 gigawata energii słonecznej. IEO ujawnił również, że łączna moc wszystkich projektów fotowoltaicznych, które otrzymały wstępne pozwolenia, osiągnęła 10 GW do końca grudnia.

Ta zawartość jest chroniona prawem autorskim i nie może być ponownie wykorzystana. Jeśli chcesz z nami współpracować i ponownie wykorzystać niektóre z naszych treści, skontaktuj się z: [email protected].