Polska pokonuje Turcję w thrillerze, zdobywa pierwsze zwycięstwo w produkcji / Aktualności

W drugiej połowie prowadził Mateusz Ponitkas Polska Po Indyk Akropol wygra swój pierwszy mecz przygotowawczy drugiego dnia turnieju 87-86 (23-17, 12-21, 28-21, 24-27).

Na 4 sekundy przed końcem czwartej kwarty Mateusz Bonitka asystował Aleksandrowi Balcerowskiemu, aby zwycięzca odniósł pierwsze zwycięstwo w produkcji po dominującym posiadaniu piłki. Dwie sekundy później Alberan Sengun spudłował rzut z wyskoku, by przypieczętować zwycięstwo Polski.

Shane Larkin ukradł piłkę i wykorzystał szybki lay-up, dając Turcji 1-punktową przewagę (86-87) na 7 sekund przed końcem meczu.

Aaron Sell trafił kluczową trójkę, co dało Polsce 4-punktowe prowadzenie (83-79) na 33 sekundy przed końcem czwartej kwarty, ale Sedi Osman nie trafił za trzy punkty na 14 sekund przed końcem i trafił wolną trójkę. Rzuty, aby zmniejszyć deficyt z powrotem do 1 punktu (83-82).

Na 54 sekundy przed końcem ostatniej kwarty Cedi Osman za trzy punkty obniżył deficyt Turcji do zaledwie 1 punktu (80-79) i utrzymał ich szanse przy życiu.

Większa część czwartej kwarty była zaciętym meczem z kilkoma zmianami prowadzenia między dwoma zespołami. Na 2:14 przed końcem kwarty wsad Dominika Olejniczaka zwiększył przewagę Polski do 6 punktów (77-71).

Na koniec trzeciej kwarty Polacy poszli na prowadzenie 8:1, w którym Mateusz Ponitka sam zdobył 5 punktów, aby przed ostatnią kwartą meczu objąć 4-punktową przewagę (63-59).

Na początku drugiej kwarty Turcja pobiegła 7:0, aby zremisować (26-26), po rzucie za 3 Meliha Mahmudoglu na 7:27 przed końcem pierwszej połowy.

Polacy dobrze rozpoczęli grę i na koniec pierwszej kwarty prowadzili 6 punktami (23-17) po trójki Lukasa Kolendy.

Polską prowadził Mateusz Ponitka, który grał bardzo dobrze i zakończył z 16 punktami (6/10 2PT, 4/5 FT), 7 asystami, 6 zbiórkami i 1 blokiem.

Turcją kierował Furkhan Gorkamaz

Polska: Mateusz Ponitka 16 (7 AST, 6 REB), Aaron Cel 15, Aleksander Balcerowski 13, Michał Sokołowski 12 (6 REB), Dominik Olejniczak 10 (6 REB);

Turcja: Cedi Osman 15, Furkan Korkmaz 13 (5 REB), Melih Mahutmoglu 13, Sehmuz Hazer 10, Alberan Sengun 9 (5 REB).

READ  Netflix wprowadza nowe gry mobilne dla członków tylko w Polsce, Włoszech i Hiszpanii