Polska powinna wprowadzić CPTC, aby chronić swoją gospodarkę

Źródło: Adobe / Tech

Bank Centralny Polski musi wyemitować cyfrową walutę banku centralnego (C.P.D.C.), Cyfrowy Złoty, aby uniemożliwić innym krajom narzucanie własnych walut cyfrowych na polską gospodarkę, kontrolowany przez rząd prezes Marek Dietl Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), powiedział podczas niedawnego panelu dyskusyjnego.

„Jeśli nie wprowadzimy cyfrowego gniazda, będziemy go używać, czy nam się to podoba, czy nie Cyfrowy juan, Dolar Albo euro, ponieważ byłoby tak wygodne i płynne w użyciu ”- powiedział Diet podczas debaty na Kongresie 590.

Prezes dodał, że cyfrowy automat przyniesie polskim konsumentom szereg korzyści, demokratyzując dostęp do różnych segmentów rynku finansowego. Ogłoszony Money.pl przez lokalny serwis informacyjny.

„Moim zdaniem taka waluta cyfrowa jest nieunikniona, ponieważ środki bezpieczeństwa będą coraz skuteczniejsze, ale nadal będą tacy, którzy będą chcieli je złamać” – mówi Diet.

dyskusja na temat Blockchain w praktyce instytucji finansowych, Też miał przedstawiciela Narodowy Bank Polski (NBP), bank centralny kraju. Martha Kazoka, członek zarządu NBP, powiedziała, że ​​bank centralny nie prowadzi obecnie programu CPTC, ale przyznał, że działania te są monitorowane przez kolegów z regionu, w tym szwedzki bank centralny. Szwedzki Bank Narodowy.

„Waluta cyfrowa musi być kojarzona z bezpiecznymi, niezawodnymi systemami. Obecnie nie ma na świecie systemu gwarantującego 100% bezpieczeństwa – powiedział.

Przemawiał na tegorocznym Szczycie Innowacji PIS Bank Rozwiązań Międzynarodowych (PIS), Hannah Armelius, starszy doradca Sveriges Rixbank, Powiedziany W Szwecji te pieniądze nie są używane bardzo szybko, co przyciąga uwagę banku do walut cyfrowych.

Armelius powiedział, że projekt banku e-Grona nie „posunął się naprzód” jak plany CPTC w Chinach i na Bahamach, ale że Sverriguez Ricksbank „wysłał petycję do naszego parlamentu, aby zbadał zasadność korzystania z CPTC”. Aby kontynuować realizację planu, potrzebna była decyzja polityczna.
____
Ucz się więcej:
ECP sugeruje, że przegrana zakładu CPTC może mieć konsekwencje „spillover”
Bahamy, Kambodża, Chiny rozpoczynają globalny wyścig CPTC w Wielkiej Brytanii

READ  Podróż do Europy: Polska ma jedne z najlepszych jarmarków bożonarodzeniowych w Europie

„Niepewna przyszłość pieniądza” – Amerykańskie Centrum Wywiadu
Szwedzki bank centralny chce, aby „uczestnicy rynku” dołączyli do kolejnej fazy pilotażu CPTC

Bank Centralny Japonii rozpoczyna testy na cyfrowym jenie
Jeśli CPTC jest „narzędziem kontrolnym”, zawiedzie – ekspert

Ekonomiści: CPTC „zawiodą”, jeśli nie zostaną zaprojektowane jako magazyn wartości
Trendy w CPTC w 2021 roku: więcej pilotów, niektóre startupy, ale nie dla handlu detalicznego

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *