Polska przesyła swój plan naprawy wirusów do Unii Europejskiej do zatwierdzenia

Polska przesyła swój plan naprawy wirusów do Unii Europejskiej do zatwierdzenia

Opublikowany: Zaktualizowano:

Warszawa, Polska (AP) – Polski rząd twierdzi, że wysłał urzędnikom UE budżet w wysokości 58 miliardów euro (70 miliardów dolarów).

Rzecznik prawicowego rządu Polski Piotr Mller powiedział, że szczegółowy plan został w poniedziałek przesłany do Komisji Europejskiej do zatwierdzenia. Obecnie wyznaczono dwa tygodnie na rozmowy z komitetem wykonawczym UE.

Polscy ustawodawcy mają głosować nad planem we wtorek po południu. Głosowanie było możliwe po tym, jak lewicowa opozycja Louvica (lewica) obiecała ją poprzeć, ponieważ młodsza rządząca partia koalicyjna odrzuca ten plan.

W Narodowym Programie Odbudowy lewica domaga się znacznych funduszy, aby trafić do lokalnych szpitali i samorządów oraz na budowę finansowanych przez państwo domów dla 75 000 rodzin. Pieniądze zostaną również przeznaczone na rolnictwo i infrastrukturę, takie jak remonty szkół i szpitali, budowa nowych dróg i linii kolejowych.

Centrowa opozycyjna Platforma Obywatelska chce odroczyć głosowanie o dwa tygodnie do czasu otrzymania opinii komisji. Chce dodać mechanizmy zapewniające wydawanie środków zgodnie z planem.

Unijny fundusz odzyskiwania wirusa koronowego o wartości 50 750 miliardów (ponad 900 miliardów dolarów) stanowi silną zachętę dla 27 członków do wyjścia z epidemii.

READ  Zwycięstwo Świątka podtrzymuje nadzieje Polski na United Cup

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *