Polska Świderski i Joświak opuszczają MLS Charlotte i udają się do Europy | Aktualności

Polska Świderski i Joświak opuszczają MLS Charlotte i udają się do Europy |  Aktualności

W czwartek Charlotte FC, drużyna Major League Soccer, przekazała do europejskich klubów reprezentantów Polski Karola Świderskiego i Kamila Joświaka.

Napastnik Świderski początkowo dołączył do klubu Serie A Werona z klauzulą ​​wykupu dla włoskiej drużyny, która w 20-zespołowej lidze Serie A zajmuje 16. miejsce.

Pomocnik Joświak, który ma na swoim koncie 22 występy w reprezentacji swojego kraju, dołączył do hiszpańskiego klubu Granada CF na mocy stałego kontraktu.

Świderski (27 l.) dołączył do Charlotte z greckiego klubu PAOK w 2022 roku i strzelił 22 gole w 61 meczach MLS, dodając 10 asyst.

Jóźwiak podpisał kontrakt z Charlotte w 2022 roku, opuszczając angielski klub Derby County, a w swoich 44 występach ligowych strzelił dwa gole i zapewnił 10 asyst.

Obaj gracze zajmują miejsca w klubie z Karoliny Północnej jako „wyznaczeni gracze”, co oznacza, że ​​można ich zastąpić innym zawodnikiem, którego wynagrodzenie nie jest wliczane do ogólnego pułapu wynagrodzeń.

Charlotte niedawno mianowała byłego menedżera Aston Villi, Deana Smitha, na stanowisko głównego trenera, a on zamierza odbudować i wzmocnić skład.

READ  Prezydent Polski obiecuje zawetować ustawę budżetową w masowym starciu z nowym rządem - POLITICO

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *