Polska twierdzi, że pomoże Szwecji i Finlandii, jeśli zostaną zaatakowane przed wejściem do NATO

Premier Polski Mateusz Morawiecki przemawia na konferencji prasowej 27 kwietnia 2022 r. pod Warszawą, w pobliżu instalacji gazowej przy sprężarce gazu Gaz-System na Rembelszczyźnie. REUTERS / Kacper Pempel / File Photo

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

WARSZAWA, 19 maja (Reuters) – Premier Mathews Moravici powiedział w czwartek, że pomoże Polsce, jeśli Szwecja i Finlandia zostaną zaatakowane przed uzyskaniem członkostwa w NATO.

„Postrzegam przystąpienie Szwecji i Finlandii do NATO jako ważny sygnał do wzmocnienia bezpieczeństwa w Europie” – powiedział na konferencji.

„Chcę jasno powiedzieć, że jeśli Szwecja lub Finlandia (proces) zaatakują, kiedy dołączą, Polska przyjdzie im z pomocą”.

Finlandia i Szwecja formalnie złożyły w środę wniosek o przystąpienie do NATO, wywołane okupacją Ukrainy przez Rosję, i ustanowiły proces dostępu, który ma potrwać tylko kilka tygodni. Czytaj więcej

(Ta historia jest sprawdzana w celu wyjaśnienia tematu)

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Pawła Florkiewicza i Anny Włodarczak-Semczuk; Montaż przez Johna Stone Street

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Jaki polski film zasługuje na nominację do Oscara?

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top