Polska wycofuje się zgodnie z UE w sprawie regulacji sędziów

Polska powiedziała Unia Europejska Zamknie salę w Sądzie Najwyższym poświęconą regulacji sędziów

Ostatecznym terminem poinformowania w poniedziałek unijnej władzy wykonawczej w Warszawie o wystosowaniu przez polski rząd listu do Komisji Europejskiej we wtorek było stwierdzenie, że Sąd Najwyższy UE podważył niezawisłość sądownictwa i naruszył prawo UE.

Ogłaszając rozwiązanie izby, polski rząd podkreślił potrzebę znalezienia sposobów karania sędziów, którzy złamali prawo lub nadużyli swojego stanowiska. Powiedział, że znajdzie sposób, aby to zrobić, ponieważ nadal wstrząsa sądownictwem.

Rząd twierdził, że polskie prawo jest ważniejsze niż prawo UE, dodając, że kolejna kwestia budzi napięcia między 27-członkowym blokiem. Polska, jego piąty najbardziej zaludniony kraj członkowski.

Rzecznik Komisji Europejskiej Christian Wiekand powiedział, że list z Polski został odebrany i jest analizowany i obecnie nie można go komentować.

Odkąd Konserwatywna Partia Prawa i Sprawiedliwości doszła do władzy w Polsce w 2015 roku, zmieniła wymiar sprawiedliwości, dając partii nowe uprawnienia w zakresie powoływania sądów i sędziów. Zmiany te spotkały się z ostrą krytyką i ostrzeżeniami ze strony UE, która wiele z nich uważa za pogwałcenie demokratycznej polityki podziału władzy.

Komisja Europejska dała Polsce czas do poniedziałku na wysłuchanie zakazu lub nałożenie sankcji finansowych.

READ  Polska wygrywa 800 m na Polish Track and Field Meet po Igrzyskach Olimpijskich w Tokio

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *