Polska wydali swoich obywateli z Izraela

Polska wydali swoich obywateli z Izraela

Prezydent Polski Andrzej Duda przemawia podczas defilady wojskowej z okazji Dnia Sił Zbrojnych, które jest obchodzone corocznie 15 sierpnia dla upamiętnienia zwycięstwa Polski nad Armią Czerwoną Związku Radzieckiego w 1920 r., 15 sierpnia 2023 r. w Warszawie. REUTERS/Kacper Pempel/Zdjęcie pliku Zdobądź prawa licencyjne

WARSZAWA, 8 października (Reuters) – Polska wyśle ​​samoloty wojskowe, aby ewakuować swoich obywateli z Izraela, oznajmił w niedzielę polski prezydent Andrzej Duda, dzień po niespodziewanym ataku Hamasu na Izrael.

„Wysyłamy samoloty transportowe sił powietrznych, aby ewakuować Polaków przebywających obecnie w Izraelu. O bezpieczeństwo i ochronę wejścia na pokład zadbają żołnierze naszych sił specjalnych” – napisał Duda X na portalu społecznościowym.

Minister obrony Mariusz Błaszak powiedział, że Polska wysyła dwa samoloty C-130 Hercules w celu ewakuacji około 200 Polaków z lotniska Ben Guriona.

W razie potrzeby doda dodatkowe loty lub skontaktuje się z Grecją, aby zabrać obywateli Polski do kraju śródziemnomorskiego przed przywiezieniem ich do domu lotami transportowymi do Gazy.

„Negocjujemy utworzenie mostu ewakuacyjnego… z Grecją” – powiedział Błaszczak na konferencji prasowej.

„Możemy spodziewać się, że te loty wystartują w każdej chwili, dotrą do celu i odbiorą polskich turystów czekających na lotnisku” – dodał.

Polskie państwowe linie lotnicze LOT odwołały loty do Ben Guriona.

Sprawozdania: Carol Badohal; Montaż: Toby Chopra

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Zdobądź prawa licencyjneOtwiera nową kartę
READ  Rodzina ukraińskiego weterynarza wojennego wyjechała do Polski i wróciła do walki z Rosją

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *