Polska wzmacnia wywiad morski dzięki drugiemu okrętowi SIGINT

Polska wzmacnia wywiad morski dzięki drugiemu okrętowi SIGINT

23 stycznia 2024 r. Polska uczciła ważny moment ceremonią położenia stępki pod drugi statek wywiadu sygnałowego (SIGINT) w stoczni Remontowa Shipbuilding SA w Gdańsku.

W wydarzeniu uczestniczyli kluczowi interesariusze i przedstawiciele FacetPolska Agencja Uzbrojenia, Marynarka Wojenna RP, Holding Remondowa oraz goście specjalni.

Ceremonia jest drugim z serii dwóch polskich statków wywiadu sygnałowego, będącym efektem ścisłej współpracy szwedzkiej firmy Saab z branży obronnej i bezpieczeństwa oraz Remondowa Shipbuilding SA.

Jest to kontynuacja kontraktu udzielonego przez firmę Saab 25 listopada 2022 r. na zaprojektowanie i wyprodukowanie okrętów SIGINT wyposażonych w zaawansowane systemy misji zwiększające możliwości Marynarki Wojennej RP w zakresie gromadzenia danych wywiadowczych.

Uzyskaj dostęp do najbardziej kompleksowych profili firm na rynku obsługiwanych przez GlobalData. Zaoszczędź godziny badań. Zdobądź przewagę konkurencyjną.

Profil firmy – bezpłatna próbka

Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail dotyczącą pobierania

Wierzymy w wyjątkową jakość profili naszych firm. Chcemy jednak, abyś podjął najskuteczniejszą decyzję dla swojej firmy, dlatego oferujemy bezpłatną próbkę, którą możesz pobrać, przesyłając poniższy formularz.

Według danych globalnych

Lars Brännström, wiceprezes i dyrektor ds. marketingu obszaru biznesowego Saaba Kockums, podkreślił znaczenie festiwalu i jego rolę w procesie budowy statków. Współpraca z Polską Agencją Uzbrojenia i Remondowa Holding świadczy o zaangażowaniu w zapewnienie zdolności Marynarce Wojennej RP.

Statek SIGINT wspiera pozyskiwanie danych wywiadowczych przez szeroką gamę jednostek wywiadu morskiego. Ceremonia położenia stępki pod pierwszy statek SIGINT, która odbyła się 27 lipca 2023 r., położyła podwaliny pod kolejne postępy w zakresie wywiadu morskiego, które Polska jest gotowa osiągnąć.

Saab jest liderem w projektowaniu i integracji zaawansowanych systemów misji, a Remontowa Shipbuilding SA zajmuje się budową. Współpraca wzmacnia obronę morską Polski i jest liderem w zakresie zdolności wywiadu morskiego w regionie bałtyckim.

READ  Spojrzenie Guardiana na gorące lato polityczne w Polsce: zmieniająca się pogoda | Redakcyjny

W zeszłym roku Saab dostarczył Królewskiej Marynarce Wojennej Szwecji okręt SIGINT, który zastąpił istniejący HMS. Orion. 74-metrowy statek przeszedł próby morskie, zanim został wyposażony w specjalne systemy w stoczni Saaba w Karlskronie. Nazwany HMS ArtemidaOkręt SIGINT poprawi zdolność szwedzkiej marynarki wojennej do rozpoznawania sygnałów, zapewni lepszą kompatybilność elektromagnetyczną, zwrotność i warunki życia załogi.Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *