Polska zapowiada sprzeciw wobec porozumienia migracyjnego UE

Polska zapowiada sprzeciw wobec porozumienia migracyjnego UE

Prawicowy premier Polski określa pakiet reform migracyjnych UE jako mandat Brukseli i Berlina i przyrzeka „zdecydowane weto”.

Państwa członkowskie UE osiągnęły w środę porozumienie w sprawie ostatniej części przeglądu przepisów dotyczących postępowania z osobami ubiegającymi się o azyl i nielegalnymi migrantami.

Kwestia ta znajdzie się w centrum uwagi rozpoczynającego się dzisiaj dwudniowego szczytu przywódców UE w hiszpańskiej Granadzie.

Kiedy nowe porozumienie w sprawie migracji i azylu wejdzie w życie, złagodzi ono presję na inne kraje UE, przenosząc presję ze strony wiodących krajów, takich jak Włochy i Grecja.

Kraje, które odmawiają przyjęcia osób ubiegających się o azyl, muszą płacić tym, którzy ich przyjmują.

„Należy zadać oczywiste pytanie: dlaczego mamy zgodzić się na dyrektywę Brukseli, dyrektywę Berlina?” – mówi Mateusz Morawiecki w oświadczeniu przed wyjazdem do Hiszpanii.

„Jadę do Granady, aby wyrazić zdecydowane weto szczytowi Rady Europy” – mówi Morawiecki.

Podejdź odpowiedzialnie do tego chaotycznego czasu

Jako reporter polityczny „The Times of Israel” spędzam dni w okopach Knesetu, pracując z politykami i doradcami, aby zrozumieć ich plany, cele i motywacje.

Jestem dumny z naszej relacji Plany obecnego rządu dotyczące reformy sądownictwa, obejmujące niezadowolenie polityczne i społeczne oraz silny sprzeciw opinii publicznej przeciwko zmianom, stanowią podstawę proponowanych zmian.

Dzięki Twojemu wsparciu The Times of Israel Wspólnoty Pomagamy czytelnikom na całym świecie w dalszym dostarczaniu dokładnych informacji w tych niespokojnych czasach. Czy doceniłeś nasze relacje z ostatnich miesięcy? Jeśli tak, proszę Dołącz do społeczności ToI Dzisiaj.

~ Gary Keller-Lynn, reporter polityczny

Tak, dołączę

Tak, dołączę
Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to oglądać

Jesteś oddanym czytelnikiem

Właśnie dlatego jedenaście lat temu uruchomiliśmy „The Times of Israel” – aby dostarczać wymagającym czytelnikom, takim jak Ty, wiadomości o Izraelu i świecie żydowskim, które trzeba przeczytać.

READ  Polski udział biurowy przekroczył 12,5 mln

Zatem teraz mamy prośbę. W odróżnieniu od innych serwisów informacyjnych, nie tworzymy paywalla. Ponieważ jednak dziennikarstwo, które prowadzimy, jest drogie, zapraszamy do przyłączenia się czytelników, którzy stali się krytycznymi czytelnikami „The Times of Israel”. The Times of Israel Wspólnoty.

Możesz wspierać nasz wartościowy magazyn za 6 dolarów miesięcznie, jednocześnie czytając „The Times of Israel”. Bez reklamOraz dostęp Ekskluzywna treść Dostępne tylko dla członków społeczności Times of Israel.

Dzięki,
David Horowitz, redaktor-założyciel The Times of Israel

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do naszej społeczności
Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to oglądać

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *