Polska zdobywa 2 złote medale na Mistrzostwach FISU w Łyżwiarstwie Szybkim

Podczas piątkowych mistrzostw FISU World University w łyżwiarstwie szybkim Amerykanin William Kebauer ustanowił nowy rekord na 500 metrów mężczyzn.

Z temperaturą chłodzenia powietrzem jednocyfrową i poniżej zera, Kebawar, duch siei z Wisconsin, zwyciężył na 17-osobowej scenie w 36,74 sekundy. Japończyk Kota Mitsui zdobył srebro w 36,80 sekundy, a Amerykanin Connor McDermott-Mostov zdobył brąz w 36,84 sekundy.

Trzy dni po wyścigu Eric Hayden zdobył pięć złotych medali na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1980 na 400 m na świeżym powietrzu James C. Sportowcy pobili sześć rekordów w Sheffield Speed ​​Skating Oval.

„Czasy jazdy na łyżwach Erica Haydena ponad 40 lat temu były bardzo szybkie, ale na poziomie międzynarodowych zawodów uważam, że rekord jest niezbędny do zwycięstwa”. powiedział Kepower.

„W sprincie jedziesz tak szybko, jak potrafisz, nie możesz kontrolować niczego innego” – dodał McDermott-Mostowy z Waszyngtonu. „Zawsze chcesz złota, ale cieszę się, że zdobędę brąz”.

Holenderki zajęły pierwsze i drugie miejsce w kategorii 500 kobiet, przy czym Ju-Lin de Wiser zdobyła złoto z wynikiem 41,22, a Henny de Vries z wynikiem 41,48. Leia Sophie Scholes z Niemiec zdobyła brązowy medal w 41,64 sekundy.

Polska zdobyła 52 medale na szóstej imprezie FISU World University Championship w łyżwiarstwie szybkim. Drużyna zakończyła piątek z dwoma złotymi medalami w pogoni.

– Czekaliśmy na medale, a dziś mamy dwa zwycięstwa – powiedział David Persikovsky, który pomógł poprowadzić Polaków do zwycięstwa w 4 minuty i 13,56 sekundy. „Jesteśmy podekscytowani zdobyciem dwóch medali i mamy nadzieję, że jutro zdobędziemy więcej”.

Piersikowski wraz z kolegami z drużyny Simonem Balką i Piotrem Nalekim wyprzedził norweskich srebrnych medalistów o dwie sekundy, tracąc czterokrotnie do 4:15,76. Holandia zdobyła brąz w 4: 19,61 minuty.

Maja Blonsik, Ika Wojtasik i Natalia Zafrisik razem wywalczyli złoty medal w czasie 3:25,36 sekundy. Holandia zajęła drugie miejsce z czasem 3:31,75, podczas gdy drużyna USA zdobyła brązowy medal z Ilsą Shobe z Rosville w Minnesocie, Anną Quinn z St. Louis i Talia Stahl z Seattle, które ukończyły 6 okrążeń w czasie 3:41,47.