Polski Duda podtrzymuje wsparcie dla Ukrainy w obliczu wątpliwości co do niepodległości Krymu – POLITICO

Polski Duda podtrzymuje wsparcie dla Ukrainy w obliczu wątpliwości co do niepodległości Krymu – POLITICO

Duda to miał powiedział W piątek oświadczył, że nie wie, czy Ukraina „odzyska Krym”, dodając, że Półwysep Krymski, który Rosja zaanektowała w 2014 r., to „miejsce szczególne… ponieważ tak naprawdę, jeśli spojrzeć historycznie, Przez większość czasu w rękach Rosji.”

Komentarze spotkały się z ostrą krytyką, ponieważ Warszawa jest jednym z najgłośniejszych zwolenników Kevina od czasu inwazji Rosji na Ukrainę w lutym 2022 roku. Polska stoi na stanowisku, że Ukraina musi odzyskać kontrolę nad całym swoim terytorium.

Ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Swirich powiedział „Czasowa okupacja Krymu przez Rosję jest zbrodnią wojenną, za którą zostanie ukarana. Wyzwolenie Krymu jest wspólnym zadaniem nas i wolnego świata. Nie ma wątpliwości, że to osiągniemy” – powiedział.

Minister spraw zagranicznych Polski Radosław Sikorski jest członkiem nowej proeuropejskiej koalicji rządzącej, która sprzeciwia się Dudzie. powiedział Warszawa „uzna niepodległość Ukrainy w jej granicach ustalonych na arenie międzynarodowej”.

Ustawodawca Roman Giardich z największej grupy rządowej, Sojuszu Obywatelskiego, On był zwolniony Poprzednie komentarze Dudy były „niezwykle głupie”.

„Chciałbym przypomnieć panu Dudzie, że w naszym kraju są miasta, które należą do Polski krócej niż jakikolwiek inny kraj w swojej historii” – powiedział Giardich. powiedział w X.

READ  Teamtechnik realizuje największy jak dotąd projekt akumulatorowy w Polsce

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *