Polski rząd nakłada grzywny za naruszenie europejskiego nakazu sądowego

Nacjonalistyczny rząd Polski nakłada codzienne grzywny za naruszenie europejskich nakazów sądowych.

ten Komisja Europejska Wezwał Europejski Trybunał Sprawiedliwości (ETS) do nakładania dziennych kar pieniężnych na polski rząd „w celu zapewnienia zgodności” jako ważnego momentu w walce z praworządnością w kraju środkowoeuropejskim.

Stwierdził, że polski rząd nie zastosował się do nakazu sądu o zmianie sądu dyscyplinarnego dla sędziów, co jest postrzegane jako zagrażające niezawisłości sądownictwa.

Po szybkiej skardze Europejski Trybunał Sprawiedliwości Polsce nakazano 14 lipca zawieszenie dużej części wymiaru sprawiedliwości, Uzgodnienie podważające niezawisłość sędziów, w tym ich uprawnienia do zatwierdzania orzeczeń. W połowie sierpnia Polska obiecała rozproszyć pokójJednak komisja zapowiedziała, że ​​będzie nadal działać.

„Chociaż wszystkie postępowania zostały całkowicie zawieszone, izba dyscyplinarna nadal podejmuje pewne działania przeciwko sędziom” – powiedziała Vera Zorov, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej. „Orzeczenia Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości muszą być przestrzegane w całej UE i konieczne jest wspieranie i pielęgnowanie niezbędnego zaufania między państwami członkowskimi a obywatelami.

Dodał, że komisja jest „gotowa do współpracy z polskimi władzami w celu znalezienia rozwiązania”.

Komisja nie zaproponowała wysokości kary, co skłoniłoby rząd do jak najszybszej zmiany kursu. W podobnej sprawie w 2017 r. był rząd Polski Zostanie nałożona grzywna w wysokości 100 000 dziennie W celu nielegalnego wycięcia prastarej Puszczy Białowieskiej.

W odrębnej decyzji ogłosił, że zostanie wszczęte postępowanie sądowe przeciwko Komisji”. Polska Za niewykonanie wyroku ETS.

Krytycy podejścia UE stwierdzili, że komisja podejmuje „drastyczne środki” w celu ochrony praworządności.

„To przełomowy moment” – powiedział Jakub Zarazevsky, analityk organizacji NGO Democracy Report International. „Komisja Europejska nie postrzega rządów prawa w Polsce jako wystarczająco zdecydowanej i silnej”.

„Komisja w końcu przyspiesza swoją grę i pokazuje ostre zęby i robi to w najszczęśliwszym momencie – szukając wszystkich pieniędzy na rozwój gospodarki po polskiej epidemii”.

READ  Polska twierdzi, że nie ma nowych ograniczeń pomimo wzrostu liczby infekcji - WPRI.com

Urzędnicy UE zwlekają z zatwierdzeniem rządowego funduszu ratunkowego dla Polski Węgry Obawy wrażliwych organizacji kontrolujących fundusze UE.

Polska jest w konflikcie z Unią Europejską od czasu dojścia do władzy nacjonalistycznej partii Prawo i Sprawiedliwość w 2015 roku i dokonania ogromnych zmian w sądownictwie. Warszawa toczyła wojnę z Brukselą na kilku frontach, w tym prawach LGBTQ+, ale obecne kontrowersje sięgają kwietnia 2020 roku, kiedy to podjęła działania przeciwko dalszym zmianom w sądownictwie, które podważały niezależność sędziów.

Polski rząd zaprzeczył tym zarzutom, ostatnio w negatywnym poście na Facebooku premiera Matouza Moravicia. „Nikt nas nie nauczy, czym jest demokracja i rządy prawa, bo Polska ma bardzo długą i klasyczną historię walki z wszelkimi formami dyktatury i dyktatury” – napisał.

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *