Polskie LPP afiliowane w CmiA to najnowsze

Kredyt Martin J Kielmann

Dołączając do CmiA, LPP – do jej marek należą Reserve i Crop. House, Mohido i Shinze – wyraźnie angażują się w zrównoważoną uprawę bawełny i ludzi w krajach, w których uprawia się bawełnę.

Zakup 60 milionów sztuk rocznie w ramach kontraktu od światowej klasy firmy modowej wspiera jej strategiczne cele zrównoważonego rozwoju, które obejmują znaczne zwiększenie odsetka produktów przyjaznych dla środowiska oraz egzekwowanie dobrych standardów produkcji dla zrównoważonego przemysłu tekstylnego.

CmiA to uznana na całym świecie marka wytrzymałej bawełny produkowanej w Afryce. Założona w 2005 roku przez hamburską Fundację Pomocy Handlu (AbTF), firma wykorzystuje bawełnę zamiast darowizn, aby chronić środowisko i poprawiać warunki życia rolników uprawiających bawełnę i ich rodzin.

„Bawełna jest jednym z najważniejszych surowców do produkcji naszych tekstyliów. Możliwość przejrzenia bawełny wyprodukowanej w Afryce w celu zakupu cennego surowca, który znacznie zmniejszy emisje gazów cieplarnianych, oszczędzi zasoby naturalne i spełni normy społeczne, jest kluczowym krokiem we wdrażaniu naszej strategii zrównoważonego rozwoju „dla ludzi naszej planety”. Mówi Dorota Jankovska-Tomkov, dyrektor Towarzystwa Ekologicznego i Zarządzania LPP (ESG).

Za każdy materiał tekstylny ze znakiem CmiA LPP płaci AbTF opłatę licencyjną. Dochody z licencji są następnie ponownie inwestowane w działalność CmiA w Afryce, skupiając się na szkoleniu drobnych rolników w zakresie zrównoważonych metod uprawy i podstaw prowadzenia działalności gospodarczej.

Ponadto norma CmiA zabrania stosowania nasion modyfikowanych genetycznie oraz wycinania lasów pierwotnych. Do nawadniania wykorzystywana jest wyłącznie woda deszczowa. Według ostatnich badań bawełna CmiA ma znaczący ślad ekologiczny, a szkolenia prowadzone przez CmiA mogą pomóc poprawić warunki życia małych rodzin rolniczych.

Bawełna z certyfikatem CmiA jest obecnie uprawiana przez ponad milion drobnych rolników w dziesięciu krajach Afryki Subsaharyjskiej, co stanowi około 30% afrykańskiej produkcji bawełny.

Uruchomiono CmiA Inicjatywa CmiA neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla W zeszłym miesiącu dostarczyła certyfikowaną bawełnę, która została certyfikowana zgodnie ze standardem CmiA, jednocześnie stopniowo zmniejszając emisje gazów cieplarnianych na każdym etapie od produkcji bawełny po odziarnianie.

READ  Polska przekazuje Tajwanowi 400 000 dawek szczepionki Astrogenogen

CmiA niedawno podpisała kontrakt z nowymi partnerami, w tym BRAX z Niemiec, Jolo Fashion Group z Holandii i Shinsegae International z Korei Południowej.

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top