Polskie miasto wyznacza nowe debuggery

WARSZAWA, Polska (AP) – Kraków na południu Polski, gotowy na powrót turystów, przeznaczył z wieży Bazyliki Mariackiej dwie kolejne trąbki, które co godzinę będą wywoływać błąd znaku towarowego miasta.

Tradycyjnie należą do grupy emerytowanych strażaków, którzy cieszą się dobrym zdrowiem i dobrymi muzykami.

Rzecznik krakowskich strażaków, Bartholomew Rosic, powiedział w czwartek, że po zeszłorocznym przejściu na emeryturę trębacza potrzeba było sześciu miesięcy i dwóch rund rekrutacyjnych, aby znaleźć dwóch mężczyzn do wzmocnienia zespołu – obecnie ośmiu.

Zgodnie z wielowiekową tradycją robaki henny są wzywane we wszystkich czterech zakątkach świata: król, burmistrz, publiczność i dowódca straży pożarnej. Przez wieki strażnicy na murach miejskich pokazywali, że są czujni.

Melodia zostaje nagle przerwana w 1241 roku, kiedy legenda głosi, że został trafiony strzałą Tatara, który zabrzmiał na ostrzegawczej trąbce. Pierwsze pisemne wzmianki Heznola pochodzą z 1392 roku.

Obecnie trąbka pracuje w parach na 48-godzinne zmiany. Za każdym razem pokonują 272 stopnie ze swojego biura do okien wieży bazyliki i bawią się nad rozległym rynkiem miasta. W południe ich rozmowa jest nadawana na antenie Polskiego Radia 1.

READ  Polscy burmistrzowie ostrzegają, że miasta zwiększą przepustowość wraz ze wzrostem liczby ukraińskich przyjazdów Ukraina

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top