Ponowne zakażenie COVID-19 jest mniej prawdopodobne; Test wysiłkowy serca przydatny w przypadku uporczywej niewyjaśnionej duszności

Ze scenariuszem Nancy Lapid

(Reuters) – Oto podsumowanie niektórych ostatnich badań dotyczących COVID-19. Obejmują one badania, które wymagają dalszych badań w celu potwierdzenia wyników i które nie zostały jeszcze zatwierdzone przez recenzowanie.

Infekcje koronawirusem rzadko są ciężkie

Nowe odkrycia wskazują, że ponowne zakażenia wirusem wywołującym COVID-19 rzadko są poważne. Naukowcy z Kataru porównali 1304 osoby z drugą infekcją SARS-CoV-2 z 6520 osobami zarażonymi wirusem po raz pierwszy. Naukowcy poinformowali w środę online w New England Journal of Medicine, że prawdopodobieństwo wystąpienia ostrej choroby było o 88% mniejsze u osób z drugą infekcją. Zakażeni pacjenci byli o 90% mniej narażeni na hospitalizację niż pacjenci zakażeni po raz pierwszy, a nikt w badaniu nie miał drugiej infekcji, która wymagała intensywnej opieki lub zmarła z powodu COVID-19, powiedział dr Laith Jamal Abu-Raddad z Weill Cornell University . Medycyna katarska w Doha. „Prawie wszystkie infekcje były łagodne, prawdopodobnie z powodu pamięci immunologicznej, która zapobiegała pogorszeniu się infekcji w bardziej poważne skutki” – powiedział. Naukowcy oszacowali, że ryzyko poważnej choroby u osób, które wcześniej były zakażone, wynosiło tylko około 1% ryzyka związanego z początkową infekcją COVID-19. U połowy osób z drugą infekcją pierwsza infekcja miała miejsce ponad dziewięć miesięcy temu. Naukowcy zauważyli, że nie jest jasne, jak długo utrzyma się ochrona immunologiczna przed poważną infekcją. Spekulują, że jeśli utrzymuje się przez długi czas, może to oznaczać, że kiedy koronawirus stanie się endemiczny, infekcja może stać się „łagodniejsza”.

Test wysiłkowy serca przydatny w uporczywej duszności

Naukowcy twierdzą, że w przypadku osób, które przeżyły COVID-19 z uporczywą dusznością, na którą lekarze nie mają wyjaśnienia, test wysiłkowy serca może pomóc w ustaleniu przyczyny problemu. Dr powiedział. Donna Mancini z Icahn School of Medicine w Mount Sinai w Nowym Jorku. Według raportu opublikowanego w poniedziałek w Journal of the American College of Cardiology: Heart Failure, 18 mężczyzn i 23 kobiety w badaniu doświadczyło utrzymującej się duszności przez ponad trzy miesiące po wyzdrowieniu z COVID-19. Ich wyniki były prawidłowe w testach czynnościowych płuc, prześwietleniach klatki piersiowej, skanach TK klatki piersiowej i echokardiogramach. Mancini powiedział, że testy wysiłkowe ujawniły problemy, które w innym przypadku zostałyby pominięte. „Testy funkcjonalne niskiego poziomu zalecane przez wytyczne, takie jak 6-minutowy test marszu, nie będą w stanie wykryć tych wad” – powiedziała.

READ  Wzrasta liczba hospitalizacji wśród szczepiących

Ulepszone wykrywanie eksperymentalnego smartwatcha COVID-19

W poniedziałek naukowcy poinformowali w czasopiśmie Nature Medicine, że systemy ostrzegania smartwatcha do wczesnego wykrywania infekcji COVID-19 są bliskie rzeczywistości. Przetestowali swój nowy system, który został opracowany przy użyciu oprogramowania open source, na 2155 użytkownikach Fitbit, Apple Watch, Garmin lub innych urządzeń. Ostatecznie u 84 ochotników zdiagnozowano zakażenie koronawirusem – w tym 14 z 18 osób bez objawów. Ogólnie rzecz biorąc, algorytmy naukowców wydały ostrzeżenia u 67 (80%) zarażonych osób, średnio na trzy dni przed wystąpieniem objawów. „Według naszej wiedzy po raz pierwszy wykazano bezobjawowe wykrywanie COVID-19” – powiedzieli. Obecnie system opiera się głównie na pomiarach tętna spoczynkowego, powiedział kierownik badań Michael Snyder ze Stanford University School of Medicine w Kalifornii. Idąc dalej, powiedział, że ma nadzieję, że producenci zegarków będą w stanie dostarczyć inne rodzaje danych fizjologicznych o wysokiej rozdzielczości. „Wiele stresorów może wywołać ostrzeżenie” – powiedział Snyder. „Większość z nich jest łatwa do zidentyfikowania – podróże, upijanie się, nawet praca lub inne rodzaje stresu, więc użytkownik wie, że ignoruje alerty”. Naukowcy powiedzieli, że kiedy zegarki będą mogły zgłaszać inne dane dotyczące zdrowia, takie jak zmienność tętna, częstość oddechów, temperatura skóry i poziom tlenu, łatwiej będzie odróżnić przypadki COVID-19 od zdarzeń innych niż COVID-19. „W tej chwili prowadzimy to jako badanie naukowe” – powiedział Snyder. „Mamy jednak nadzieję, że wkrótce urządzenia zatwierdzone przez FDA zdominują ten obszar”.

Szczepionki w opracowaniu: https://graphics.reuters.com/HEALTH-CORONAVIRUS/VACCINE-TRACKER/xegpbqnlovq/

(Raportowanie Nancy Lapid; Dodatkowe raporty Megan Brooks; Edytowanie przez Billa Bercrota)

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top