Pościg olimpijski ujawnia 24-osobowy skład reprezentacji Polski Canas – FIFA Olympic Qualifiers Kowno, Litwa 2020

Pościg olimpijski ujawnia 24-osobowy skład reprezentacji Polski Canas – FIFA Olympic Qualifiers Kowno, Litwa 2020

WARSZAWA (Polska) – Polska wytypowała 24-osobowy skład przed kwalifikacjami olimpijskimi FIBA ​​(OQT) w Kownie, starając się o miejsce na Letnich Igrzyskach po raz pierwszy od 41 lat.

Polacy zagrali lepiej i zajęli ósme miejsce na mistrzostwach świata w koszykówce FIBA ​​2019 w Chinach oraz wywalczyli prawo do gry na OQT w Canas, który odbędzie się 29 czerwca i potrwa do 4 lipca.

Zwycięzcy ośmiu drużyn już na boisku (Hiszpania, Argentyna, Francja, USA, Australia, Argentyna, Iran, Nigeria i Japonia) na boisku do Tokio, a także innych turniejów rozgrywanych w Chorwacji, Serbii i Kanadzie. Gry.

W skład zespołu wchodzą polski trener Mike Taylor, kluczowi zawodnicy Mathews Ponitka, Aaron Cell, Adam Waxinski, Michael Sokolovsky, A.J. Drużyna, która grała na mundialu.

Polski 24-osobowy skład do eliminacji olimpijskich FIFA
Alexander Palzerovsky Adrian Pokemon Aaron Cell Alexander Djieva Jacob Garbox
Tomas Kiolo Carol Chruszczow Adam Hrickon Jacob Carroll Lucas Colenda
Lucas Kossarek Damien Gulick Andy Masurzak Mitchell Mitchell Igor Militic
Dominic Olegnisak Marcel Ponitka Mattus Ponitka A.J. Ubój Jeremy Sochen
Michael Sokolovsky Adam Waxinski Mateusza Wojciechowskiego Jarosla Jiskovsky

Inne godne uwagi dodatki do kwalifikacji do Euro Basket 2022 to zawodnicy zainspirowani przez Michaela Mitchella, Jarosława Jiskovsky’ego, nadchodzącą gwiazdę Jeremy’ego Sochena i brata Bonitki, Marcela. Soschen pochylił swoją drużynę seniorów w ostatnim oknie kwalifikacji FIBA ​​Euro Basket 2022 i zabłysnął zwycięstwem nad Rumunią.

Polska będzie musiała pokonać silną opozycję, jeśli chce dotrzeć do Japonii, wraz z Litwą, Koreą, Wenezuelą, Słowenią i Angolą, w eliminacjach olimpijskich w Cannes.

Polacy w pierwszej kolejności zmierzą się z rywalami z grupy B, Angolą (29 czerwca) i Słowenią (1 lipca). Jeśli skończą na dwóch pierwszych miejscach w tym systemie każdy z każdym, Polska awansuje do półfinału, a dwie pierwsze drużyny awansują z grupy A (Litwa, Korea i Wenezuela).

READ  Gwyneth Paltrow przekazuje darowiznę na historyczny znak na cmentarzu żydowskich przodków w Polsce

Polska pokonała Rosję w drodze do ćwierćfinału FIFA Basketball World Cup 2019

„Igrzyska olimpijskie to spełnienie marzeń sportowców we wszystkich dyscyplinach” – powiedział Taylor. „Naszym celem jest rozegranie tego turnieju po raz pierwszy od 1980 roku. Walka o to zawdzięczamy znakomitemu wynikowi, jaki uzyskaliśmy podczas ostatniego mundialu.

„Wiemy, że to duże wyzwanie. Zaczniemy realizować swoje marzenie w Kownie, mając nadzieję na grę w Tokio. Jak zawsze, w dużej drużynie jest wielu ważnych, doświadczonych graczy i kilku młodych zawodników z dużym potencjałem. Nie mogę. czekać.

FIBA

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *