Potrójne nowe przypadki Covid w Los Angeles w tym tygodniu; Znak przyjęcia do szpitala – termin

tydzień później Wzrost Koronawirus choroba przypadki w AniołyDzienna liczba nowych infekcji w hrabstwie osiągnęła poziom nienotowany od prawie roku. W Wigilię obszar zgłosił 9988 nowych przypadków. Ostatni raz dzienna liczba nowych przypadków odnotowała ten wzrost w połowie stycznia 2021 r.

We wtorek tego tygodnia liczba nowych przypadków w Los Angeles osiągnęła 3052. Oznacza to, że dzienna liczba nowych infekcji wzrosła o ponad 300% w ciągu zaledwie czterech dni. Siedmiodniowa średnia pozytywnych wyników testu — często uważana za lepszą miarę rozprzestrzeniania się wirusa, ponieważ jest to wartość procentowa i średnia — wzrosła o ponad 400% w mniej niż tydzień, z 2,3% w sobotę do 9,6% dzisiaj.

ten Omikrona Uważa się, że wariant, choć bardziej przenośny, jest mniej zjadliwy niż delta, który jest szybko wymieniany. To dobra wiadomość, ponieważ prawdopodobnie oznacza to mniej zgonów w piątej fali wirusa niż w innych falach. Wielką niewiadomą w tym równaniu jest to, czy szybki wzrost i całkowita liczba infekcji będą nadal przytłaczać szpitale, nawet gdy odsetek hospitalizowanych pacjentów spadnie.

„Jeśli Omicron powoduje mniej poważną chorobę, ale zaraża o wiele więcej osób”, powiedziała w tym tygodniu dyrektor ds. Zdrowia publicznego, Barbara Ferrer, „powiedzmy, że 3% osób musi być hospitalizowanych, ale kończymy z 20 000 przypadków dziennie, to nadal jest Ta liczba jest niebezpieczna, stres obciąża nasz system opieki zdrowotnej”.

Chociaż liczba hospitalizacji w hrabstwie Los Angeles utrzymywała się na dość stałym poziomie w ciągu ostatniego tygodnia, mimo że liczba przypadków wzrosła, w ciągu ostatnich dwóch dni odnotowano 7% wzrost, z 749 pacjentów z COVID-19 do 801 pacjentów. Jednak w tym tygodniu hospitalizacje są późnym wskaźnikiem, często rosnącym zaledwie kilka tygodni po przypadkach z powodu okresu inkubacji wirusa.

Ferrer jako ostrzeżenie wskazał na „zadziwiająco szybki wzrost” przypadków w Wielkiej Brytanii i innych krajach oraz „obciążenie systemu opieki zdrowotnej, które nastąpiło później”.

READ  Supernowe i życie na Ziemi wydają się ściśle powiązane

W Nowym Jorku stan ten wprowadził inny stan w seria Z codziennych zapisów przypadków z zeszłego tygodnia, Zapisać się 44 431 nowych infekcji w ciągu 24 godzin. To ponad dwukrotnie więcej niż rekord ustanowiony zeszłej zimy, który wyniósł prawie 20 000 przypadków w ciągu jednego dnia.

W międzyczasie Stany Zjednoczone zbliżają się do nowego, ponurego, codziennego rekordu przypadków. Czwartek, Uniwersytet Johnsa Hopkinsa obliczony 261.339 obrażeń w ciągu 24 godzin. To trzecia najwyższa suma Początek Dla narodu, za tylko 2886610 i 295.879 odnotowano w styczniu tego roku. z Strumień 15,1% pozytywnych testów i więcej, USA prawdopodobnie wkrótce pobiją ten dzienny rekord.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top